Нове дослідження, яке оцінювало кілька супутніх захворювань, пов’язаних з гемофілією , показало, що чоловіки віком 45 років і старше, які страждають на гемофілію, частіше страждають на діабет, ожиріння та проблеми з психічним здоров’ям, ніж загальне чоловіче населення Сполучених Штатів.

Дослідження, опубліковане в Haemophilia , також показало, що ці чоловіки менш схильні до гіпертонії, ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда та інсульту, ніж серед чоловіків.

«Ми використали дані реєстру, зібрані щодо чоловіків з гемофілією віком 45 років і старше, щоб розрахувати поширеність ожиріння, діабету, гіпертонії, серцево-судинних захворювань, захворювань нирок, раку, тривоги та депресії протягом життя», — пояснили автори.

Учасники добровільно беруть участь у реєстрі, який збирає клінічну інформацію, включаючи наявність супутніх захворювань, під час щорічних візитів до центрів лікування гемофілії.

Команда проаналізувала дані про супутню патологію 1592 чоловіків середнього віку (45-64 років) і 645 чоловіків старшого віку (≥65 років) з гемофілією, які отримували допомогу в центрах лікування гемофілії в період з грудня 2013 року по березень 2021 року, і порівняла їх з аналогічними даними про чоловіків. населення в Сполучених Штатах, отримані з опитування National Health Interview Survey.

Результати виявили більш високу поширеність діабету, тривоги та депресії у чоловіків з гемофілією, але нижчі показники інших основних хронічних захворювань, ніж у загальній популяції. Крім того, у чоловіків середнього віку з гемофілією був нижчий рівень лейкемії, а у літніх пацієнтів був більший рівень ожиріння.

Автори відзначили, що результати підкреслюють психологічне навантаження, пов’язане з хронічним болем і захворюваннями опорно-рухового апарату при гемофілії, і підкреслюють необхідність подальшого моніторингу та вирішення проблеми високого рівня ожиріння, стресу та депресії серед цих пацієнтів.

https://www.rarediseaseadvisor.com/…/diabetes…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання