Чи допускається звільнення працівника з інвалідністю за ініціативою адміністрації?

Звільнення за ініціативою адміністрації, переведення інваліда на іншу роботу без його згоди з мотивів інвалідності не допускається, за винятком випадків, коли за висновком медико-соціальної експертизи стан його здоров’я перешкоджає виконанню професійних обов’язків, загрожує здоров’ю і безпеці праці інших осіб, або продовження трудової діяльності чи зміна її характеру та обсягу загрожує погіршенню здоров’я інвалідів. (стаття 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»).

Відповідь була корисна? Так (0) / Ні (0)