Чи можна звільнити працівника з робити якщо він має на утриманні багатодітну родину ?

У відповідності до ст. 42 Кодексу законів про працю, при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці. При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається: сімейним — при наявності двох і більше утриманців; особам, в сім’ї яких немає інших працівників з самостійним заробітком.

Перевага в залишенні на роботі може надаватися й іншим категоріям працівників, якщо це передбачено законодавством України.

Отже, якщо мова йде про звільнення у зв’язку із скороченням чисельності чи штату працівників або змінами в організації виробництва, то Ви маєте переважне право на залишення на роботі.

Відповідь була корисна? Так (0) / Ні (0)