Моїй дитині 15 років. У 1998 був встановлений діагноз Гемофілія А та на підставі діагнозу оформлена інвалідність до 16 років (інвалід дитинства). Як продовжити інвалідність до 18 років?

У відповідності до ст. 1 Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам” причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством України з одночасним роз’ясненням інвалідам з дитинства їх права на державну соціальну допомогу.

Згідно із п. 12 Порядку видачі медичного висновку про дитину інваліда віком до 18 років, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 04.12.2001 р. №482 термін дії медичного висновку встановлюється згідно зі строками, передбаченими наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України від 08.11.2001 N 454/471/516, та зазначається в медичному висновку про дитину-інваліда віком до 18 років.

Таким чином, переогляд Вашої дитини в МСЕК повинен бути здійснений у строки визначені медичним висновком. Продовження строку інвалідності для дитини – інваліда з 16 років до 18 років чинним законодавством України не передбачено.

Відповідь була корисна? Так (0) / Ні (0)