Обласна МСЕК практикує у випадку незгоди інваліда з рішенням комісії направляти хворих до Вінницький ДНДІ за власні кошти. Чи правильно це?

У відповідності до ст. 24 Питань медико-соціальної експертизи, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1317 від 3 грудня 2009 р. рішення Кримської республіканської, обласної, центральної міської комісії може бути оскаржене до МОЗ.

МОЗ за наявності фактів порушення законодавства про медико-соціальну експертизу доручає Центральній медико-соціальній експертній комісії МОЗ або Кримській республіканській, Київській та Севастопольській міським або обласній комісії іншої області повторно розглянути з урахуванням усіх наявних обставин питання, з якого оскаржується рішення, а також вживає інших заходів впливу для забезпечення дотримання законодавства під час проведення медико-соціальної експертизи.

Але разом з тим, в особливо складних випадках Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ, Кримська республіканська, обласна, центральна міська комісія та МОЗ можуть направляти осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпропетровськ) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця). Після обстеження зазначені науково-дослідні установи складають консультативні висновки, які для комісії мають рекомендаційний характер.

Нажаль чинним законодавством не передбачено компенсація за проїзд до Вінницького НДІРІ та Дніпропетровського НДІ МСПІ.

Відповідь була корисна? Так (0) / Ні (0)