Скажіть будь ласка, в праві відмовити МСЕК в отриманні інвалідності гемофіліку ?

Добрий день. Відповідно до наказу МОЗ України від 07.04.2004 року № 183 група інвалідності визначається медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) у відповідності до встановлених критеріїв для І, ІІ, ІІІ групи на підставі комплексного обстеження хворого, оцінки стану всіх систем організму, вивчення всіх необхідних даних лабораторних та функціональних методів дослідження. При цьому діагноз гемофілія не тягне за собою приналежність захворювання до якої-небудь групи інвалідності.

Відповідно до п. 23 Положення про медико-соціальну експертизу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.01.2009 р. № 1317, у разі незгоди з рішенням районної, міжрайонної, міської комісії хворий або інвалід має право подати протягом місяця після одержання висновку комісії письмову заяву в Кримський республіканський, обласний, Київський і Севастопольський центральні міські комісії або до комісії, в якій він проходив огляд, до відповідного управління охорони здоров’я. Комісія, що проводила огляд, або управління охорони здоров’я надсилає у триденний строк після надходження відповідного запиту всі наявні документи на розгляд Кримської республіканської, обласної, центральної міської комісії, яка протягом місяця з дня подання зазначених документів проводить переогляд заявника і приймає відповідне рішення.

Згідно з п. 25 вищевказаного Положення, рішення комісії може бути оскаржене до суду у встановленому законодавством порядку.

Відповідь була корисна? Так (0) / Ні (0)