Шановні колеги, дорогі друзі в Україні
Незважаючи на те, що наш інформаційний бюлетень став виходити рідше, ми продовжуємо стежити за подіями у вашій країні та дуже переживаємо за членами нашої спільноти в Україні. Ми продовжуємо підтримку членам нашої спільноти в Україні, і наскільки це можливо, простягаємо руку допомоги нашим НЧО, які працюють безпосередньо підтримкою біженців.
Нижче ви знайдете кілька пунктів оновленої інформації, яка може бути вам корисна.
Інформація на сайті ЄКГ
На даний момент ми об’єднали всю корисну інформацію на нашому веб-сайті і намагаємося її регулярно оновлювати. Посилання на наш веб-сайт тут. Ми також плануємо перекласти всю інформацію українською мовою.
Багато наших НЧО готові вітати українців із порушенням згортання крові.
В останні кілька тижнів люди, які біжать з України, віддали перевагу виїхати в певні країни через особливі соціально-географічні обставини. Ми надзвичайно вдячні нашим НГО в регіоні та за його межами, особливо у Польщі, Литві, Словаччині та Німеччині, за всю ту величезну підтримку, яку вони запропонували. До цього моменту пропонована підтримка була чудовою, і НЧО були в змозі надати все необхідне українським пацієнтам з порушенням зсідання крові, що прибувають до їхньої країни. Однак, якщо в ці країни прибуде більше людей із порушеннями згортання крові, цієї підтримки може виявитися недостатньо.
Багато наших НГО, що перебувають у країнах, що не межують безпосередньо з Україною, пропонували та продовжують пропонувати допомогу біженцям у координації, інформації, транспорті, спілкуванні з центрами лікування, медикаментами, розміщенні, харчуванні, психологічній підтримці та багато іншого. Тому ми закликаємо вас розглянути можливість їхати в такі країни як Нідерланди, Франція, Бельгія, Португалія, Іспанія, Великобританія, Ірландія. Усі вони готові прийняти та підтримати людей з порушеннями згортання крові, які залишають Україну.
З боку ЄКГ ми готові допомогти з витратами на проїзд/переселення або через НЧО в країні, що приймає, або через НЧО, яка стала першою зупинкою після перетину українського кордону.
Щоб не загубитися у системі
Зараз, коли все більше і більше людей залишають Україну, з боку НЧО, що приймають, потрібно більше зусиль, щоб координувати свої дії з усіма. У цій ситуації може вийде забути про когось.
Щоб такого уникнути, а також допомогти нашим НЧО підготуватися до вашого прийому, ми настійно рекомендуємо вам заповнити форму для людей з порушенням згортання крові, що залишають Україну. Ця інформація буде передана лише нашим контактам у країні, яку ви вказали як пункт призначення, і за жодних обставин публічно. Ця інформація важлива для нас, щоб гарантувати, що про вас подбають у країні призначення та ви отримаєте всю необхідну підтримку! Будь ласка, відкрийте форму тут.
Як згадувалося вище, ми регулярно ділитися інформацією, отриманою за допомогою форми, з нашими НЧО у відповідних країнах, але якщо ви зв’яжетесь з ними індивідуально, врахуйте наступне:
Контрольний список: Що ви повинні враховувати, перш ніж приїхати до країни призначення

 • Якщо у вас немає житла (друзів, родичів) в країні, найкраще зв’язатися з місцевою організацією перед виїздом з України
 • Повідомте, скільки людей їдуть з вами.
 • Повідомте їм, чи їдете ви на своїй машині і можете вільно пересуватися країною.
 • Повідомте, якщо у вас проблеми з мобільністю.
 • Повідомте, якщо у вас є щеплення від COVID-19.
 • Повідомте їм, якщо ви берете із собою медикаменти згортання крові.
 • Повідомте їм, чи можете ви зробити ін’єкцію.
 • Якщо можливо, плануйте не приїжджати увечері або у вихідні дні.
 • Пам’ятайте, що українська готівка не підлягає обміну в деяких країнах.
 • Корисно встановити WhatsApp. Viber не поширений у ЄС.
 • Ще раз нагадуємо вам, будь ласка, переконайтеся, що у вас є всі ваші медичні документи, особливо якщо вам потрібний особливий догляд та/або ліки. ЦЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО!

Медикаменти
Можливо, ви могли взяти із собою свої медикаменти, покидаючи Україну. Але настане момент, коли потрібно буде поповнити свій запас. З цієї причини важливо вказати у вищезгаданій формі, який медикамент (фактор) ви використовуєте для лікування вашого порушення згортання крові, а також у яких дозах і з якою періодичністю. Так буде простіше зрозуміти, що і скільки вам знадобиться.
Багато поширених в Україні ліків, а також продукти для лікування порушень зсідання крові можуть мати інші назви в ЄС або просто не можуть використовуватися в країнах ЄС.
Це корисний інструмент, який знаходить український препарат та його поточний фактично рівний препарат щодо доступності ліків у кожній європейській країні.

Сила вам усім!

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання