У мого сина інгібіторна форма гемофілію і йому терміново потрібна операція, а ліки на неї мені не виділяють. Як юридично домогтися ліків?

У разі ненадання вашій дитині медичної допомоги Ви маєте право звернутися із письмовою заявою до Головного лікаря медичного закладу в якому лікується Ваша дитина, а також до Головного управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації та до Головного управління охорони здоров’я місцевої державної адміністрації. Дана заява повинна відповідати вимогам Закону України „Про звернення громадян”, а саме містити: П.І.П заявника (повністю, без скорочень), адреса та інші контакти заявника, дата звернення, особистий підпис. Відповідь на дану заяву Вам зобов’язані надати в письмовому вигляді у строк, що не може перевищувати 15-ти днів.

При написанні заяви слід посилатися на наступні статті чинного законодавства України:

Згідно із ст. 49. Конституції України Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування.

У відповідності до ст. 6, 38 Основ законодавства України про охорону здоров’я” кожний громадянин України має право на охорону здоров’я, що передбачає кваліфіковану медичну допомогу, включаючи вільний вибір лікаря, вибір методів лікування відповідно до його рекомендацій і закладу охорони здоров’я.

Закону кожний пацієнт має право, коли це виправдано його станом, бути прийнятим в будь-якому державному лікувально-профілактичному закладі за своїм вибором, якщо цей заклад має можливість забезпечити відповідне лікування.

Відповідь була корисна? Так (0) / Ні (0)