Згідно з оновленими даними дослідження фази 1/2, одноразова доза експериментальної генної терапії Roctavian (валоктокоген роксапарвовек) запобігає кровотечі та необхідність профілактичного лікування або профілактики на термін до шести років у чоловіків із тяжкою гемофілією А.

«З кожним роком спостережень у цьому дослідженні ми дізнаємося більше про вплив однієї інфузії [Роктавіану] на гемостатичний контроль [згортання крові] і продовжуємо спостерігати низькі рівні кровотечі за відсутності профілактичної терапії», — Майкл Лаффан, Про це йдеться в прес-релізі головного слідчого процесу і директора Центру гемофілії Хаммерсміта в Лондоні .

«Шість років даних представляють найдовшу тривалість клінічного досвіду генної терапії гемофілії А та забезпечують безпрецедентне розуміння безпеки», – додав Лаффан, також професор кафедри гемостазу та тромбозу в Імперському коледжі Лондона.

Оновлені результати дослідження будуть представлені в усній доповіді на конгресі Міжнародного товариства з тромбозу та гемостазу 2022 року, який відбудеться 9–13 липня в Лондоні.

«Після шести років даних цього дослідження фази 1/2 нас підбадьорює послідовний і тривалий контроль кровотечі після одноразового лікування [Роктавіаном]», — сказав Хенк Фукс, доктор медичних наук, президент всесвітніх досліджень і розробок BioMarin . Фармацевтика , розробник Роктавіана.

«Ці дані демонструють потенціал для зміни парадигми лікування, забезпечуючи пацієнтам з тяжкою гемофілією А сподівання на більш тривалі інтервали без профілактичної терапії», — додав Фукс.

Наразі в Європейському Союзі (ЄС) вдруге розглядається регуляторна заявка, яка вимагає схвалення Roctavian для лікування тяжкої форми гемофілії А , рішення очікується найближчим часом.

BioMarin планує повторно подати аналогічну заявку до Управління з контролю за продуктами і медикаментами США (FDA) до кінця вересня. Це повторне подання включатиме додаткову інформацію та аналіз даних, запитаних агентством на останніх зустрічах.

Початкові регуляторні заявки Roctavian — подані у 2020 році та охоплюють шестимісячні проміжні результати поточного дослідження фази 3 GENEr8-1 ( NCT03370913 ) — були відхилені як у ЄС , так і в США , а органи охорони здоров’я запитували дані про подальші спостереження. Зокрема, регулятори ЄС шукали дані за один рік, тоді як у США запитували про два роки.

«Ми продовжуємо співпрацювати з регулюючими органами, щоб потенційно зробити доступною першу генну терапію важкої гемофілії А як важливий варіант лікування», — сказав Фукс.

«Ретельний відгук, нещодавно наданий FDA, збільшує нашу здатність підтримувати розгляд FDA нашої програми і, сподіваємося, робить Roctavian доступним для пацієнтів у Сполучених Штатах», – додав Фукс.

Роктавіан отримав у США призначення препарату-сироти, проривної терапії та розширеної терапії регенеративної медицини для тяжкої форми гемофілії А. У Європі йому було надано статус препарату-сироти та пріоритетного лікарського засобу за тим самим показанням. Ці позначення призначені для прискорення клінічного розвитку терапії та регуляторного огляду.

При внутрішньовенному введенні у вигляді одноразової інфузії безпосередньо в кров, Roctavian використовує модифікований і нешкідливий адено-асоційований вірус для доставки робочої версії F8 , мутованого гена гемофілії А, до клітин печінки. Ген F8 містить інструкції для створення фактора згортання крові VIII (FVIII); клітини печінки є основними виробниками факторів згортання в організмі.

Таким чином, очікується, що ця терапія відновить вироблення FVIII, тим самим зменшуючи або усуваючи спонтанні кровотечі та потребу в превентивній замісній терапії FVIII , стандартному лікуванні гемофілії.

Дослідження фази 1/2 ( NCT02576795 ) зараз оцінює семирічну безпеку та ефективність зростаючих доз Роктавіану у 15 чоловіків з тяжкою гемофілією А.

Нещодавно оголошені дані стосувалися 13 учасників, які отримали одну з двох доз генної терапії. Обидві дози успішно підвищували рівень FVIII та контролювали кровотечу, а також дозволяли пацієнтам не проводити профілактику.

Семеро з цих чоловіків отримали найвищу дозу — векторний геном 6e13 на кілограм, або vg/kg — і спостерігали протягом шести років. Решта шість отримували Роктавіан у дозі 4e13 vg/кг і спостерігалися протягом п’яти років.

Відповідно до попередніх чотирьох- та п’ятирічних висновків щодо цих чоловіків, оновлені результати показали, що одноразова інфузія Роктавіану продовжувала ефективно знижувати частоту кровотечі та використання замісної терапії FVIII протягом до шести років.

Зокрема, середня річна частота кровотечі (ABR) для групи, яка отримувала високі дози, становила 0,7 кровотечі на шостому році, що відповідає 95% кумулятивному зменшенню порівняно з періодом до лікування. Аналогічно, середній кумулятивний ABR у групі з низькими дозами знизився на 91% за п’ять років із середнім показником 0,7 кровотечі на рік.

Використання замісної терапії також значно скоротилося в обох групах: на 96% на шостому році в групі високих доз і на 93% на 5 році в групі з низькими дозами. Усі чоловіки в обох групах дозування наразі залишаються без профілактичного лікування FVIII.

За шість місяців до дати відсікання даних один чоловік, який отримував дозу 4e13 vg/kg, тимчасово відновив профілактику протягом одного місяця, після чого у нього не було кровотечі під час останнього спостереження.

Рівні активності FVIII з часом знижувалися, але залишалися в межах ефективного терапевтичного діапазону.

Профіль безпеки Роктавіана залишався відповідним попереднім даним, без повідомлень про відстрочені побічні ефекти (побічні ефекти), пов’язані з лікуванням. Жоден із пацієнтів не зазнав побічних ефектів згортання крові, не розробив інгібітори FVIII (які можуть зробити терапію марною) або не вийшов із дослідження.

Починаючи з першого року, всі чоловіки не приймали кортикостероїди, імуносупресивну терапію, яку зазвичай призначають до та після вірусної генної терапії для придушення потенційних імунних реакцій проти вірусоносіїв.

Найпоширеніші побічні явища, пов’язані з лікуванням, виникали невдовзі після прийому дози і включали короткочасні реакції, пов’язані з інфузією, та тимчасове підвищення рівня білків і ферментів печінки, які не були пов’язані із симптомами або тривалими наслідками. Це підвищення рівня молекул, пов’язаних з печінкою, що свідчить про пошкодження печінки, є поширеним побічним ефектом генної терапії на основі вірусів.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/roctavian-hem-a…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання