Вищий артеріальний тиск, жир у животі відображають ризик серцево-судинної системи

Відповідно до нещодавнього дослідження, дорослі з помірною та важкою гемофілією займаються меншою фізичною активністю та мають нижчу фізичну форму порівняно зі здоровими дорослими.

Дані також показали, що ці пацієнти мали більше показників накопичення абдомінального жиру та частіше мали високий кров’яний тиск, ніж здорові люди, що в цілому могло відображати більший ризик серцево-судинних проблем у цій групі пацієнтів.

«Індивідуалізовані мультидисциплінарні втручання в охорону здоров’я, що включають [фізичну активність], дієту та психологію здоров’я з різних медичних та суміжних дисциплін у галузі охорони здоров’я, можуть зменшити хронічний ризик для здоров’я у старіючої популяції хворих на гемофілію», – пишуть дослідники.

Дослідження « Фізична активність, фізична підготовка та кардіометаболічний ризик серед дорослих із помірною та важкою гемофілією » було опубліковано в Haemophilia .

Зі збільшенням тривалості життя хворих на гемофілію зростає й ризик розвитку хронічних захворювань, пов’язаних зі старінням, таких як серцево-судинні захворювання та діабет 2 типу.

Для населення в цілому фізична активність може запропонувати захист від розвитку цих станів, а також зменшити ризик падіння та покращити психологічне здоров’я. Цілком зрозуміло, що фізична активність буде такою ж корисною для людей з гемофілією.

Але через кровотечі та проблеми із суглобами, пов’язані з гемофілією, пацієнти можуть бути менш фізично активними , ніж загальна популяція, потенційно піддаючи їм вищий ризик поганих результатів.

Щоб дізнатися більше про стан здоров’я дорослих із гемофілією, дослідники дослідили рівень фізичної активності, фізичну форму та кардіометаболічні фактори ризику серед 53 пацієнтів із гемофілією в лікарні Сент-Джеймс у Дубліні, Ірландія. Також була включена контрольна група з 33 здорових чоловіків без гемофілії.

Серед хворих на гемофілію 31 мав важку гемофілію А , 15 – важку гемофілію В , а семеро – помірну гемофілію обох типів.

Фізичну активність оцінювали протягом тижневого періоду за допомогою переносного трекера рухів у поєднанні з записами пацієнтів.

Загалом пацієнти та контрольна група, як правило, брали участь у тих самих видах фізичної активності, але пацієнти з гемофілією були значно менш активними, ніж здорові контрольні, виконуючи меншу фізичну активність від помірної до інтенсивної.

Загалом 72,9% у групі хворих на гемофілію відповідали рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо 150 хвилин помірної активності на тиждень у порівнянні з 90% у групі здорових.

Крім того, кількість людей, які досягли цільових рівнів активності шляхом тривалих нападів (принаймні 10 хвилин) помірної та інтенсивної активності, була значно нижчою у пацієнтів з гемофілією (18,8%) порівняно з тими, хто не мав порушення згортання крові (56,7%).

«Це може бути пов’язано з поширеними проблемами хронічного болю та функціональної недієздатності, пов’язаної з гемофільною артропатією [захворюванням суглобів]», — пишуть дослідники.

«Загальні рекомендації щодо [фізичної активності] можуть бути недосяжними для деяких [людей з помірною та важкою гемофілією], які мають серйозні супутні захворювання, і наслідки обмеженої толерантності до фізичних навантажень можуть перешкоджати користі для здоров’я, яку можна досягти за допомогою [фізичної активності]. ] наодинці».

Послідовно зниження фізичної активності відповідало зниженій фізичній підготовленості в групі хворих на гемофілію, причому ці учасники мали нижчу продуктивність у тестах на аеробну здатність, м’язову силу та баланс.

Жир на животі, гіпертонія, здоров’я суглобів

У той час як поширеність ожиріння та загальна жирова чи м’язова маса не відрізнялися суттєво між двома групами, пацієнти з гемофілією мали більший окружність талії, що свідчить про більшу кількість абдомінального жиру (абдомінальне ожиріння).

У більшої кількості пацієнтів з гемофілією була діагностована гіпертонія або високий кров’яний тиск, хоча різниця зі здоровими контрольними групами була несуттєвою.

Серед хворих на гемофілію кращий стан здоров’я суглобів, як оцінено за шкалою здоров’я суглобів при гемофілії (HJHS), корелювався з показниками більш здорового складу тіла, більшої м’язової сили та меншої швидкості пульсової хвилі.

Швидкість пульсової хвилі є показником жорсткості артерії, що відображає накопичення матеріалів в артеріях, які зрештою можуть призвести до закупорки та серцево-судинних подій.

Початок профілактичного лікування гемофілії в молодшому віці також був пов’язаний із заходами щодо більш здорового складу тіла, участі у більш інтенсивних фізичних вправах, кращої м’язової сили та меншої швидкості пульсової хвилі.

Жорсткість артерій і підвищення артеріального тиску також були пов’язані з гепатитом С або ВІЛ-інфекцією в анамнезі у пацієнтів з гемофілією.

Літній вік, як правило, пов’язаний із вищою жорсткістю артерій, структурою тіла, нижчою фізичною активністю та гіршою фізичною підготовленістю як у пацієнтів, так і у здорових учасників.

Загалом, «низькі рівні [фізичної активності] та фізичної підготовленості, а також значні показники абдомінального ожиріння та гіпертензії можуть разом впливати на ризик і тяжкість різних серцево-метаболічних та/або опорно-рухових проблем зі здоров’ям», пишуть дослідники.

«Механізми, що лежать в основі розвитку кардіометаболічних факторів ризику [від помірної до тяжкої гемофілії], таких як гіпертонія та збільшення абдомінального ожиріння, також вимагають подальшого дослідження».

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/less-physical…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання