Представниками ТЦК необхідно наполягати, що ви не є військовозобов’язаним, а отже вам не мають права вручати повістку.

Деяких українців виключили з військового обліку ще до повномасштабної війни. Юристка Неля Романенко пояснила, чи потрібно їм знову ставати на облік та проходити військово-лікарську комісію.

Як зазначила юристка, положення про військово-лікарську експертизу у ЗСУ, яке затверджено наказом Міноборони №402 від 14.08.2008, є чинним станом на сьогодні. Виключення з військового обліку має наслідком втрату статусу військовозобов’язаного.

“Тобто, станом на сьогодні, на таку особу не розповсюджуються обов’язки військовозобов’язаного, у тому числі щодо постановки на облік та проходження медичної комісії. Враховуючи сьогоденні реалії певні необізнані працівники ТЦК можуть спробувати вручити такій особі повістку про необхідність явки в ТЦК, однак при спілкуванні з такими представниками ТЦК необхідно наполягати, що ви не є військовозобов’язаним, а отже вам не мають права вручати повістку”, – пояснила Романенко.

За словами юристки, необхідно враховувати, що Уряд запланував чисельні зміни у нормативно-правових актах з питань призову на військову службу, у тому числі планується змінити критерії визначення придатності до військової служби. Також планується прийняття нового Положення про ВЛК та переліком хвороб.

Джерело: https://www.unian.ua/society/chi-treba-viklyuchenomu-z-obliku-povtorna-vlk-vidpovid-yuristki-12506148.html?_gl=1*1qqkb4n*_ga*MTc3MTkzNjAzNC4xNzA1NTAwOTE0*_ga_TECJ2YKWSJ*MTcwNzEzMjYyMi4yLjEuMTcwNzEzMjYyMy41OS4wLjA.*_ga_DENC12J6P3*MTcwNzEzMjYyMi4yLjEuMTcwNzEzMjYyMy41OS4wLjA.

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання