Діабет та інфекція вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) підвищують ризик високого кров’яного тиску (гіпертонії) у чоловіків з гемофілією , показало дослідження в США.

Враховуючи, що як гіпертонія, так і діабет можуть призвести до крововиливу в мозок у хворих на гемофілію, ці результати підтверджують ранній скринінг цих станів у цій групі пацієнтів, відзначили дослідники.

Дослідження « Діабет, гепатит С і вірус імунодефіциту людини по-різному впливають на ризик гіпертонії в когортах пацієнтів з гемофілією, ветеранів і населення в цілому » було опубліковано в журналі Haemophilia .

Люди з гемофілією, розладом згортання крові, викликаним дефіцитом факторів згортання крові, мають більший ризик мозкової кровотечі, ніж загальна популяція.

«Отже, високий кров’яний тиск викликає особливе занепокоєння клініцистів у центрах лікування гемофілії», – пишуть дослідники.

«Діабет також викликає занепокоєння», – додала команда, оскільки гіпертонія та спричинені діабетом дефекти кровоносних судин «є факторами ризику» кровотечі в мозок.

Роль діабету в ризику гіпертонії

Попередні дослідження показали, що гіпертонія частіше зустрічається у хворих на гемофілію, ніж у загальній популяції. Однак загальні серцево-судинні фактори ризику , здається, не відіграють ролі в підвищеному ризику.

Діабет, відомий фактор ризику серцево-судинних захворювань, інфекція гепатиту С (ВГС) і ВІЛ-інфекція, як було показано, є факторами ризику гіпертонії в загальній популяції. Примітно, що обидва віруси мають високу поширеність серед людей з гемофілією.

Проте «мало відомо про поширеність діабету серед ЛВ [людей з гемофілією] та його зв’язок з іншими [одночасними захворюваннями]», — пишуть дослідники.

Команда під керівництвом дослідників з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго оцінила роль діабету, гепатиту С та ВІЛ у розвитку гіпертонії у пацієнтів з гемофілією.

Вони ретроспективно проаналізували клінічні дані 691 чоловіка з гемофілією (віком від 18 до 79 років), які спостерігали в чотирьох центрах лікування гемофілії в Північній Америці між 2003 і 2014 роками.

Пацієнти були розділені на дві групи. Група A включала пацієнтів без діабету, ВГС або ВІЛ-інфекції (217 чоловіків; середній вік 27 років), тоді як група B складалася з пацієнтів з діабетом або анамнезом ВГС або ВІЛ-інфекції (414 чоловіків; середній вік 46 років).

Кожну групу порівнювали з чоловіками, відповідними за расою та віком, які брали участь у Національному дослідженні здоров’я та харчування США (NHANES) — відображаючи загальне доросле чоловіче населення США — та амбулаторних пацієнтів у Медичному центрі у справах ветеранів (VAMC) у Сан-Дієго.

Учасники NHANES і VAMC також були розділені на групи A і B відповідно до їх діабету, ВГС і ВІЛ-статусу. До групи увійшли 2170 учасників НХАНЕС і стільки ж ветеранів. У групу Б увійшли 391 учасник НХАНЕС та 414 ветеранів.

Результати показали, що артеріальна гіпертензія була більш поширеною серед хворих на гемофілію (50,1%) порівняно з загальним дорослим чоловічим населенням (25,5%) і ветеранами (41,2%), тоді як діабет був менш поширеним (7,8% проти 12,6–13,7%).

Серед чоловіків з гемофілією гіпертонія була більш частою в групі B, ніж у групі A (57% проти 37%), що свідчить про те, що наявність діабету або цих вірусів підвищує ризик високого кров’яного тиску.

Порівнюючи всі три групи А (без діабету та без вірусів), дослідники виявили, що гіпертонія була найвищою серед пацієнтів з гемофілією (37%), потім йшли ветерани (34%) та учасники NHANES (20%).

Слід зазначити, що чоловіки з гемофілією у віці 20 і 60 років продемонстрували набагато вищий ризик розвитку гіпертонії порівняно з ветеранами та людьми в загальній популяції. Між цим віком їхній ризик залишався загалом вищим, ніж у загальній популяції, але нижчим, ніж у ветеранів.

«Хоча на даний момент немає чіткого пояснення щодо раннього початку гіпертонії при гемофілії, можна припустити, що цей висновок підтверджує концепцію про те, що певну роль відіграють фактори, характерні для гемофілії, а не загальні фактори ризику», — пишуть дослідники.

Дані учасників із трьох груп B (діабетики та/або вірусопозитивні) показали, що 77% ветеранів мали високий кров’яний тиск порівняно з 53% учасників NHANES і 57% пацієнтів з гемофілією.

Чоловіки з гемофілією мали найвищий рівень інфікування ВГС (97% проти 10–14%) та ВІЛ-інфекції (30% проти 4–13%), але найнижчий показник діабету (12% проти понад 80% в обох випадках). групи).

Тим не менш, виявлено, що наявність діабету є фактором, що найбільше сприяє гіпертонії, навіть у чоловіків з гемофілією. ВІЛ-інфекція була другим за значимістю фактором серед цих пацієнтів.

Пацієнти з гемофілією «з діабетом або ВІЛ продемонстрували виражене збільшення ризику гіпертонії порівняно з хворими на гемофілію, які були або вільними від вірусу, або інфікованими лише ВГС», – пишуть дослідники.

«Вплив діабету або ВІЛ-інфекції на ризик гіпертонії не був таким помітним у пацієнтів NHANES і VAMC», — написала команда, додавши, що «причини непропорційного збільшення ризику гіпертонії, пов’язаного з діабетом і ВІЛ у ЛВ, залишаються неясними».

Серед хворих на гемофілію HCV-інфекція підвищувала ризик артеріальної гіпертензії лише серед чоловіків середнього віку (40–60 років). У свою чергу, наявність цього вірусу була основним фактором, що сприяв гіпертензії у ветеранів і в загальному дорослому чоловічому населенні.

Результати дослідження «показують, що як діабет, так і ВІЛ-інфекція підвищують ризик гіпертонії для ЛВГ, тоді як інфекція ВГС має менший ефект», – пишуть дослідники.

«Наші висновки повинні підвищити обізнаність щодо раннього скринінгу гіпертонії та діабету, щоб забезпечити своєчасний контроль артеріального тиску та [цукру в крові] з кінцевою метою подальшого зниження захворюваності та смертності» у пацієнтів з гемофілією, підсумувала команда.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/diabetes-hiv-risk…/

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання