Національний інститут здоров’я (NIH) підтримує університетські дослідження факторів ризику та механізмів, що лежать в основі розвитку нейтралізуючих антитіл або інгібіторів проти замісної терапії у людей з гемофілією А.

Трирічний грант у розмірі 6,6 мільйона доларів від Національного інституту серця, легенів і крові NIH передбачає можливість додаткового фінансування запропонованої чотирирічної другої фази цього дослідження.

На чолі з доктором медичних наук Джилл Джонсен із Вашингтонського університету дослідники використають кошти для запуску ініціативи під назвою Програма аналітичних когортних досліджень гемофілії (HARP). HARP стежитиме за матерями та їхніми немовлятами з важкою формою гемофілії А — починаючи з того часу, коли дитина перебуває в утробі матері — щоб виявити основні причини розвитку інгібіторів.

«Ми вважаємо, що якщо ми зможемо краще зрозуміти, чому інгібітори розвиваються в деяких людей, але не в інших, ми зможемо визначити більш ефективні тести та втручання для пацієнтів», — сказав Джонсен в прес-релізі університету . Джонсен, доцент кафедри гематології в університеті, також є дослідником в Інституті стовбурових клітин і регенеративної медицини та лікарем у Вашингтонському центрі розладів кровотечі.

Гемофілія А спричинена мутаціями в гені F8 , що призводить до відсутності або дефекту фактора VIII (FVIII), білка згортання крові. Ген знаходиться в Х-хромосомі, і самки успадковують дві копії цього гена, по одній від кожного з батьків. Чоловіки успадковують одну Х-хромосому від матері і одну Y-хромосому від батька.

Вивчення того, як інгібітори розвиваються у пацієнтів з гемофілією А

Жінки, які несуть мутовану копію F8 на одній Х-хромосомі та здорову версію на іншій, навряд чи захворіють на гемофілію, але вони все одно можуть передати несправний ген своїм дітям. Ось чому гемофілія А значно частіше зустрічається у чоловіків — хлопчик, який успадкував від матері Х-хромосому з мутованим геном F8 , розвине цю хворобу.

Замісна терапія , яка включає в себе забезпечення пацієнтів відсутнім фактором VIII, є найпоширенішим методом лікування гемофілії А. Однак приблизно у третини пацієнтів розвиваються інгібітори доставленого фактора згортання крові, що робить лікування менш ефективним.

Фактори ризику для розвитку такої імунної відповіді на замісну терапію, однак, до кінця не вивчені.

HARP спостерігатиме за 50 парами жінок із мутованою копією гена F8 та їхніми немовлятами з важкою формою гемофілії А, щоб відстежити основні причини розвитку інгібіторів.

«Завдяки дизайну поздовжнього дослідження ми маємо можливість спостерігати за тим, як імунна система людини розвивається раніше не баченими способами», — сказав Джонсен.

«Ми збираємося вивчати вагітність, стежити за кожною матір’ю під час пологів, а потім стежити за матір’ю та дитиною як пов’язаною парою протягом перших років життя», – додала вона. «Ми будемо збирати зразки крові та дані, поки діти живуть своїм життям і лікуватимуться від гемофілії, весь час відстежуючи, хто виробляє інгібітор, який змушує організм реагувати на замісну терапію FVIII, а хто ні».

Разом із Джонсеном дослідження HARP очолюватимуть Шеннон Мікс, доктор медичних наук, педіатр-гематолог та дослідник імунології в Університеті Еморі в Атланті, і Грір Пейдж, доктор філософії, старший науковий співробітник і старший директор статистичної генетики та штучного інтелекту в RTI International, некомерційній організації. в Північній Кароліні.

Очікується, що результати дослідження допоможуть вченим краще зрозуміти ризик розвитку інгібіторів у пацієнта, а лікарям – розробити індивідуальні плани лікування, щоб уникнути небажаних імунних реакцій на замісну терапію або направити пацієнтів до альтернативного лікування.

Дані HARP будуть доступні для дослідників у всьому світі

Але спочатку необхідно вивчити механізми, що лежать в основі розвитку інгібіторів. Команда зробить це, зокрема, за допомогою процесу, який називається одноклітинним секвенуванням, який дозволяє аналізувати ДНК конкретних окремих типів клітин на предмет змін, які можуть сприяти її розвитку.

Ця робота також принесе користь ширшій дослідницькій спільноті.

«Ми збираємося створити ресурс, який буде доступний іншим дослідникам для доступу та обміну», — сказав Джонсен в окремому прес-релізі інституту . Цей ресурс включатиме клінічні та генетичні дані, а також зразки крові та тканин, зібрані під час дослідження, і буде відкритий для дослідників у всьому світі.

На думку Джонсена, успіх HARP вимірюватиметься двома способами.

«Одним із показників успіху є створення спільноти, яка займається дослідженнями та прислухається до того, що є важливим для людей, які живуть із розладами згортання крові», — сказала вона. «Друга частина проливає світло на те, чому в деяких немовлят імунна система загалом толерантна до фактора VIII, чому в інших імунна відповідь збивається та як її контролювати. Що б ми не знайшли, фундаментальна наука лідируватиме».

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/study-to-trace…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання