Як підійти до гемофілічної кровотечі як до частини навчання впродовж життя

Минулого тижня у мого чоловіка Джареда була кровотеча в колінному суглобі. У той момент, коли він відчув знайоме поколювання в суглобі, він застосував звичайну схему лікування : інфузію фактора та постільний режим. Ми думали, що просто перечекаємо, не роблячи нічого особливого, окрім відпочинку з травмою та час від часу піднімання його ноги.

Але після перевірки зі своїм гематологом Джаред зрозумів, що забув важливий крок: стиснення суглоба еластичним бинтом.

Останніми місяцями у Джареда було кілька кровотеч з коліна, але я не пам’ятаю, щоб він їх перев’язував. Він сказав мені, що боїться це робити через попередній поганий досвід під час бинтування гомілковостопного суглоба. За його словами, іноді це навіть погіршувало травму.

Однак гематолог пояснив, що компресія бинтом дозволить згортій крові швидше покинути суглоб. Це також захистить суглоб від накопичення занадто великої кількості крові, яка може пошкодити синовіальну рідину та призвести до обмеження рухливості.

На жаль, вона мала рацію! Лише через три дні Джаред почувався краще. На п’ятий день він знову став на ноги, хоча й ходив на короткі відстані, щоб не навантажувати коліно.

Навчання протягом усього життя є корисним

Цей новий урок від гематолога Джареда змусив мене зрозуміти, що ми ніколи не припиняємо вивчати гемофілію та гемофільну кровотечу, навіть якщо він хворів на цю хворобу все своє життя. Час від часу приходить новий досвід чи відкриття, які змушують нас зрозуміти, що ми завжди можемо зробити щось краще.

Я вперше зустрів термін « навчання впродовж життя », коли працював в організації, що займається пропагандою освіти. Ми розробили навчальні матеріали для вчителів загальноосвітніх шкіл. Незважаючи на те, що вчителі були ліцензованими професіоналами, і багато з них мали багаторічний досвід роботи, вони все одно отримали користь від тренінгів, які вони організували.

Однак навчання впродовж життя — це не лише професійний розвиток. Це також може допомогти людині досягти особистої реалізації.

У випадку Джареда, як людини з гемофілією, продовження дізнаватися про свій стан через своїх лікарів і інших пацієнтів допомагає йому набагато ефективніше керувати своїм здоров’ям. По суті, він пожинає плоди покращеного самопочуття.

Але не лише пацієнти та особи, які за ними доглядають, можуть отримати вигоду від мислення, що навчається протягом усього життя. Моя остання повна зайнятість пов’язана з роботою за лаштунками інструменту електронного навчання для лікарів. У цій сфері роботи я зрозумів, що навіть наші медичні працівники, яким довіряють, повинні продовжувати вдосконалювати свої навички, щоб гарантувати безпеку своїх пацієнтів. Те, що ми знаємо про гемофілію та інші захворювання, постійно змінюється.

Ми назавжди вивчаємо життя, і ми благословенні новими шматочками знань, які ми отримуємо під час подорожі.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/hemophilia…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання