Дослідження виявило, що ризик спонтанних епізодів кровотечі у пацієнтів з важкою гемофілією А, які отримують профілактичне лікування , змінюється з часом і може залежати від історії лікування та інших факторів, пов’язаних з пацієнтом.

Таким чином, вибір індивідуальної превентивної або профілактичної схеми повинен враховувати вік кожного пацієнта, активність захворювання суглобів та інші параметри, які безпосередньо впливають на ризик кровотечі, на думку дослідників, які проводили дослідження.

Дослідження, опубліковане в журналі Haematologica , називається « Активність фактора VIII і ризик кровотечі під час профілактики важкої гемофілії А: популяційна фармакокінетична модель ».

Гемофілія порушує здатність організму запобігати надмірній кровотечі. При гемофілії А це спричинено відсутністю білка згортання крові під назвою фактор VIII (FVIII).

Один із стандартних методів лікування гемофілії А базується на профілактичному забезпеченні пацієнтів відсутнім фактором VIII або як профілактичним заходом, щоб уникнути спонтанних епізодів кровотечі — форма лікування, відома як замісна терапія .

Попередні дослідження показали, що у пацієнтів з важкою формою гемофілії А — тих, хто має менше 1% нормальної активності FVIII — під час профілактичного лікування, тривалі періоди з рівнями активності FVIII нижче 1% означають більший ризик спонтанних кровотеч.

Однак дані епідеміологічного дослідження за участю пацієнтів з легкими або помірними формами захворювання свідчать про те, що підтримання рівня активності FVIII вище 1% недостатньо для захисту всіх пацієнтів від спонтанних кровотеч.

Щоб дослідити взаємозв’язок між рівнями активності фактора VIII та ризиком спонтанних кровотеч у людей із важкою формою гемофілії А на профілактиці, дослідники проаналізували дані трьох клінічних випробувань, які оцінювали Novoeight (туроктоког альфа).

Novoeight, наданий компанією Novo Nordisk , схвалений Управлінням з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США для контролю та запобігання кровотечі у пацієнтів з гемофілією А. Три дослідження, спонсоровані Novo Nordisk — два дослідження фази 3 під назвами guardian 1 ( NCT00840086 ) і guardian 3 ( NCT01138501 ), а також розширене дослідження під назвою guardian 2 ( NCT00984126 ) — оцінювали безпеку та ефективність Novoeight у дорослих, підлітків і дітей. з важкою формою гемофілії А.

Використовуючи дані трьох випробувань і фінансування від Novo Nordisk, дослідники створили популяційну фармакокінетичну модель Novoeight. Фармакокінетика – це дослідження того, як сполука всмоктується, розподіляється, метаболізується та виводиться з організму.

Потім вони поєднали ці дані з щоденниками пацієнтів, що містять інформацію про дозування лікування та спонтанні кровотечі.

Час перебування пацієнтів на профілактиці було розділено на п’ять груп, виходячи з оцінок рівня активності фактора VIII по відношенню до їх нормального діапазону: до 1% (група 1); 1–5% (група 2); 5–15% (група 3); 15–50% (4 група); і більше 50% (5 група).

Для кожної групи розраховували час експозиції, середню активність FVIII і кількість кровотеч (з щоденників пацієнтів). Статистичний аналіз використовувався для оцінки річної частоти кровотеч (ABR), тобто кількості кровотеч, що відбуваються протягом одного року.

Зв’язки між ABR та рівнями активності фактора VIII оцінювали на досліджуваній фазі (основне дослідження проти розширеного дослідження) та вік пацієнтів — дорослі та підлітки віком від 12 років; та діти до 12 років.

Аналіз включав дані 231 пацієнта — 168 дорослих і 63 дітей — з гемофілією А, які брали участь принаймні в одному з трьох досліджень. Усі пацієнти отримували Novoeight з профілактичною метою в дозі 20–50 міжнародних одиниць (МО)/кг кожного другого дня або 20–60 МО/кг тричі на тиждень залежно від віку.

Загалом протягом трьох досліджень виникло 1237 спонтанних кровотеч. З них 1063 були у дорослих і підлітків і 174 у дітей. Більшість цих епізодів (85,3%) були кровотечами з суглобів.

Оцінки показали, що рівні активності FVIII залишалися на рівні 1% або вище у 85,6% часу, коли пацієнти проходили профілактику.

Згідно з аналізами, ABR також мали тенденцію до зниження, коли рівень активності FVIII зростав. Це було вірно в обох типах випробувань для всіх вікових груп пацієнтів.

Однак для кожної групи рівня активності фактора VIII ABR були нижчими у дітей, ніж у дорослих і підлітків під час базових досліджень, а також у всіх пацієнтів під час розширеного дослідження порівняно з ключовими стадіями.

«Це свідчить про те, що ризик кровотечі може змінюватися з часом і залежить від факторів, незалежних від фармакокінетики фактора VIII і мінімальних рівнів», — пишуть дослідники.

«Вибір профілактичних схем для досягнення певних мінімальних рівнів має враховувати вік пацієнта, активність захворювання суглобів та інші детермінанти ризику кровотечі», – додали вони.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/bleeding-risk-in…/

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання