Дослідження лікування гемофілії А показало найбільший успіх у віці від 18 до 40 років

Лікування препаратом Гемлібра (еміцізумаб) покращило здоров’я суглобів у людей із гемофілією А , які брали участь у дослідженні HAVEN 3 фази 3, причому найбільш виражені покращення спостерігалися у пацієнтів віком до 40 років або у пацієнтів, які мали суглоби з частими кровотечами.

Результати були детально описані в дослідженні « Вплив профілактики еміцизумабом на маркери здоров’я кісток і суглобів у людей з гемофілією А без інгібіторів фактора VIII у дослідженні HAVEN 3 », опублікованому в журналі Haemophilia . Роботу фінансувала компанія Roche , яка продає Hemlibra.

Гемлібра — це біспецифічне антитіло, яке може функціонально замінити фактор VIII (FVIII), фактор згортання крові, який відсутній при гемофілії А. Дані клінічних досліджень показали, що лікування може запобігати кровотечам і покращувати якість життя пацієнтів, але вплив Гемлібри на кістки та здоров’я суглобів – часто проблема для людей з гемофілією – не було повністю вивчено.

Тут команда під керівництвом вчених з Roche провела аналіз даних HAVEN 3 (NCT02847637) , одного з клінічних випробувань, які перевіряли безпеку та ефективність профілактичного (запобіжного) лікування Гемліброю у людей з гемофілією А, з метою оцінки здоров’я кісток і суглобів пацієнтів.

Більшість учасників отримували лікування Hemlibra протягом усього дослідження, тоді як підгрупа не отримувала профілактичного лікування протягом перших 24 тижнів, перш ніж їм було дозволено перейти на профілактику Hemlibra.

Аналіз включав дані про 152 пацієнтів із середнім віком 38,3 року. Близько половини (48%) раніше проходили профілактичну замісну терапію. Понад дві третини (67,1%) мали принаймні один цільовий суглоб, а близько 5% мали діагноз остеопороз. Цільовими суглобами були основні суглоби (стегно, лікть, зап’ястя, плече, коліно та гомілковостопний), у яких відбулося три або більше кровотеч за шість місяців до початку дослідження.

Жоден із пацієнтів у HAVEN 3 не мав інгібіторів FVIII або нейтралізуючих антитіл, націлених на FVIII.

Аналіз зосереджувався насамперед на показниках здоров’я суглобів пацієнтів з гемофілією (HJHS). Як випливає з назви, HJHS є специфічним для гемофілії показником здоров’я суглобів, причому вищі показники вказують на більш серйозні симптоми.

Здоров’я суглобів на Hemlibra

На початку дослідження показники HJHS були, як правило, вищими (гіршими) для пацієнтів, які мали цільові суглоби або були старшого віку. Майже через рік (49 тижнів) середній показник HJHS у загальній групі знизився (поліпшився) на 1,86 бала.

«Вплив профілактики [Hemlibra] був загалом однаковим для окремих суглобів, хоча колінні суглоби були найбільш чутливими та продемонстрували трохи більше покращення», — пишуть дослідники.

Подальші аналізи показали, що серед пацієнтів із цільовими суглобами середня HJHS знизилася на 2,28 бала через 49 тижнів, тоді як у пацієнтів без цільових суглобів суттєвих змін не спостерігалося. Кращі поліпшення також спостерігалися у пацієнтів, які не проходили профілактичне лікування.

«Учасники мали кращий стан здоров’я та функції суглобів, якщо вони раніше проходили профілактику перед переходом на [Hemlibra] і не мали цільових суглобів на початковому рівні; отже, ці групи мали менше можливостей для вдосконалення», – пишуть дослідники.

Для пацієнтів віком від 12 до 39 років середнє покращення HJHS на 3,22 бала спостерігалося через 49 тижнів, тоді як для пацієнтів старшого віку (40 років і старше) суттєвих змін не спостерігалося. Команда припустила, що це може бути тому, що профілактична терапія не може повернути назад пошкодження суглобів, яке вже накопичилося у літніх пацієнтів.

Наявні дані свідчать про те, що ці тенденції залишалися незмінними протягом 96 тижнів (приблизно два роки).

Аналіз кісткових біомаркерів у 117 пацієнтів із доступними даними загалом не виявив жодних значних змін після понад року профілактики препаратом Гемлібра.

«Сурогатні біомаркери здоров’я кісток і суглобів не показали значних змін протягом перших 72 тижнів профілактики [Hemlibra]. Це може відображати вплив на виміряні біомаркери факторів, відмінних від здоров’я суглобів, таких як вік і фізична активність», – пишуть дослідники. Вони відзначили, що рівні біомаркерів пацієнтів були в основному подібні до тих, що спостерігаються у людей без гемофілії, «з невеликою можливістю продемонструвати покращення».

Помітним обмеженням цього дослідження є те, що більшість учасників були дорослими старше 18 років. Дослідники підкреслили необхідність подальших досліджень, щоб дослідити, як лікування Hemlibra впливає на здоров’я кісток і суглобів у дитинстві та підлітковому віці, які є важливими періодами росту кісток.

«Потрібні додаткові дані, щоб краще зрозуміти довгостроковий ефект профілактики [Гемлібра] на здоров’я кісток і суглобів у [людей з гемофілією А], особливо тих, хто починає приймати [Гемлібру] в молодому віці», — написали вони.

https://hemophilianewstoday.com/…/in-trial-hemlibra…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання