Нижча частота серцевих нападів та ішемічної хвороби серця повідомляється в тому ж дослідженні

Нещодавнє дослідження повідомило, що літні чоловіки з гемофілією повідомляють про вищий рівень тривоги, депресії та діабету порівняно із загальним населенням США.

Однак частота серцево-судинних проблем, таких як інфаркт міокарда (серцевий напад) та ішемічна хвороба серця, була нижчою у хворих на гемофілію, ніж у загальній популяції.

Дослідження « Поширеність супутніх захворювань серед літніх чоловіків з гемофілією, які отримують допомогу в центрах лікування гемофілії в Сполучених Штатах », було опубліковано в журналі Haemophilia .

Завдяки новим досягненням у лікуванні люди з гемофілією живуть довше та здоровіше, ніж будь-коли. Оскільки все більше людей з гемофілією досягають старшого віку, очікується, що буде більше хворих на гемофілію з віковими супутніми захворюваннями (супутніми захворюваннями).

Щоб дізнатися більше про супутні захворювання, поширені у літніх пацієнтів з гемофілією, квартет вчених провів аналіз даних, зібраних у понад 100 центрах лікування гемофілії в США

Дані були зібрані за допомогою системи спостереження за громадським здоров’ям під назвою Community Counts, запущеної через партнерство між Центрами контролю та профілактики захворювань (CDC), Американською мережею тромбозу та гемостазу (ATHN) і Мережею центрів лікування гемофілії США (USHTCN). .

Загалом аналіз включав дані 2237 хворих на гемофілію віком від 45 років, які відвідували центри лікування гемофілії з 2013 по 2021 рік. Приблизно три чверті мали гемофілію А , а решта – гемофілію В. Приблизно троє з чотирьох мали в анамнезі інфекцію гепатиту С, тоді як трохи більше 24% мали історію інфекції вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Усі пацієнти були чоловіками, а 86,5% були білими та неіспаномовними.

Рівень супутніх захворювань у цих пацієнтів порівнювався з показниками, що спостерігаються серед загального чоловічого населення США, на основі даних, зібраних за допомогою Національного опитування CDC (NHIS) у 2018 та 2019 роках.

Загалом поширені супутні захворювання, про які повідомляють у хворих на гемофілію, «відображають ті, які є в загальній популяції», – пишуть дослідники. Тим не менш, «популяційні показники дещо відрізняються».

Діабет, депресія, тривога

Порівняно із загальною популяцією чоловіків США, значно більша частка чоловіків з гемофілією мала діабет (24% проти 15,8%), тривогу (18,5% проти 9%) або депресію (21,9% проти 11,2%).

Ці тенденції були загалом послідовними в подальшому аналізі, який розділив пацієнтів за віком на «середнього віку» (45–64 роки) та «старших» (65 років і старше). Зокрема, показники тривоги та депресії були набагато вищими у хворих на гемофілію, відзначили дослідники.

«Чоловіки з гемофілією мали набагато більшу поширеність тривоги та депресії в обох вікових групах порівняно із загальною популяцією. Поширеність цих станів була більш ніж удвічі більшою серед чоловіків середнього віку та приблизно на одну третину вищою серед літніх чоловіків з гемофілією», – написали вони.

Команда додала, що високий рівень проблем із психічним здоров’ям «підкреслює основне психологічне навантаження», пов’язане з життям із гемофілією, і вони закликали до подальшої роботи з надання підтримки пацієнтам, які борються з цими проблемами.

Причини більшої захворюваності на цукровий діабет серед хворих на гемофілію все ще неясні, хоча це потенційно може бути пов’язане з більш високою частотою інфікування гепатитом С або ожирінням. Дослідники сказали, що їм не відомо про будь-які попередні дослідження, які б пов’язували гемофілію та діабет.

«Потрібне додаткове дослідження, щоб зрозуміти, чому серед хворих на гемофілію спостерігається вищий рівень цих супутніх захворювань і як вони впливають на загальний стан здоров’я та самопочуття», — написали вони.

Пацієнти з гемофілією мали нижчий рівень проблем, пов’язаних із серцем, порівняно із загальним чоловічим населенням США. Серед них високий кров’яний тиск (38,6% проти 49,5%), ішемічна хвороба серця (6,4% проти 13,8%), інсульт (2,4% проти 5,3%) та інфаркт міокарда (2,2% проти 7,6%).

Вчені припустили, що пацієнти з гемофілією можуть мати менший ризик розвитку цих проблем, які часто включають пов’язані з хворобою тромби, оскільки за визначенням люди з гемофілією мають проблеми зі згортанням крові. Команда зазначила, що якщо це так, проблеми з серцем у хворих на гемофілію, швидше за все, стануть більш поширеними, оскільки стратегії лікування для сприяння нормальному згортанню крові продовжуватимуть вдосконалюватися.

«Потрібні подальші дослідження, щоб зрозуміти вплив гемофілії на серцево-судинні результати, особливо враховуючи унікальні проблеми лікування серцево-судинних захворювань у популяції хворих на гемофілію», — написали вони.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/older-male…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання