Дослідження показує, що лікування антитілами, призначеними для спеціального блокування дії ферменту, що перешкоджає згортанню крові, або антикоагулянту, активованого протеїну С (APC), значно зменшило кровотечу та пов’язану з нею смертність у мишачих моделях з гемофілією А та гемофілією В.

Також було виявлено, що антитіло під назвою HAPC1573 покращує час згортання крові в крові людини, у якій відсутній фактор згортання крові VIII (FVIII) або IX (FIX), відсутній при гемофілії А і В, а також інші фактори згортання.

Результати підкреслюють терапевтичний потенціал пригнічення антикоагулянтної активності APC для запобігання кровотечам у людей з гемофілією та порушеннями згортання крові, у яких відсутні інші фактори згортання крові.

Дослідження « Блокування антикоагулянтної активності людського протеїну С покращує дефекти згортання крові у мишей, хворих на гемофілію, які експресують

людський протеїн С », було опубліковано в Blood Advances .

Гемофілія характеризується порушенням здатності організму запобігати надмірній кровотечі через дефект або відсутність факторів згортання крові — FVIII у випадку гемофілії А; FIX при гемофілії B.

В обох випадках профілактика або профілактична замісна терапія , яка забезпечує відсутність факторів згортання крові для кожного типу гемофілії безпосередньо в кровотік, вважається золотим стандартом для запобігання епізодам спонтанної кровотечі. Однак цей підхід має «значні обмеження», пишуть дослідники.

До них відноситься короткочасний ефект — тому вимагає частих інфузій — і розвиток інгібіторів або антитіл проти доставлених факторів згортання крові, що може зробити терапію марною.

Альтернативні підходи, засновані на придушенні антикоагулянтного шляху організму, викликали інтерес, і націлювання на APC, основний фермент цього шляху, виявилося перспективним на мишачій моделі гемофілії B.

APC розщеплює активовані фактори згортання крові V і VIII, тим самим пригнічуючи утворення тромбіну, кінцевого ферменту на шляху згортання, необхідного для утворення тромбу.

Крім антикоагулянтної дії, APC забезпечує захист клітин від шкідливих процесів, пригнічуючи запрограмовану клітинну смерть і запалення. Таким чином, блокування лише його антикоагулянтної активності є потенційно безпечнішим підходом.

Тепер група дослідників з Shanghai RAAS Blood Products і китайських інститутів оцінила антикровотечу дію HAPC1573, антитіла, призначеного для спеціального блокування антикоагулянтної активності APC, на двох мишачих моделях гемофілії A і B.

Моделі були генетично модифіковані не лише для відсутності відповідних факторів згортання крові, але й для створення людської версії APC замість мишачої, щоб більше нагадувати те, що відбуватиметься у хворих на гемофілію.

Команда вперше виявила, що людська версія APC працювала на достатньому рівні, щоб запобігти кровотечам у здорових мишей, і що вона не впливала на згортання крові мишачих моделей гемофілії А і В.

Попереднє лікування моделі гемофілії А HAPC1573 значно скорочувало час кровотечі, коли кінчик хвоста був відрізаний відносно відсутності лікування, і це було пов’язано зі значним збільшенням утворення тромбіну до рівнів, які спостерігалися у здорових мишей.

Примітно, що попередня обробка мишей як HAPC1573, так і виготовленим у лабораторії FVIII скоротила час кровотечі до нормального рівня.

Попередня обробка HAPC1573 також значно знизила смертність і набряк суглобів (вказує на меншу кровотечу) у мишачих моделях гемофілії A і B з індукованим ушкодженням колінного суглоба. Ефекти HAPC1573 можна порівняти з ефектами FVIII або FIX, отриманими в лабораторії.

Також було виявлено, що антитіло нормалізує час згортання крові людини, де не вистачає FVIII або FIX залежно від дози. Подібні ефекти спостерігалися при використанні людської крові без інших факторів згортання.

Ці висновки підкреслюють, що «HAPC1573 ефективно виправляв дефекти згортання крові у мишей з гемофілією А або В, які страждали на трансекцію хвоста або травму колінного суглоба, і врятував цих мишей від смертності, спричиненої травмою колінного суглоба», — пишуть дослідники.

Дані також свідчать про те, що «вибіркове блокування антикоагулянтної активності APC людини може бути ефективним терапевтичним та/або профілактичним підходом до розладів згортання крові, де не вистачає FVIII, FIX або інших факторів згортання крові», — сказали вони.

Зараз дослідники працюють над розробкою вдосконаленої версії HAPC1573, яка буде міцно зв’язуватися з APC і буде більш придатною для тестування в майбутніх клінічних випробуваннях.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/bleeding-time-cut…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання