В м. Льввів, відбулася зустріч членів Комітету Всеукраїнського Товариства Гемофілії (ВТГ) з надання медичної допомоги тимчасово переміщеним та біженцям з гемофілією та хворобою Віллебранда за військового часу Андрія Висоцького і Андрія Коришева з Василем Новаком, директором ДУ «Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН України (м. Львів) і Іриною Юрчишак, завідуючою консультативною поліклінікою вищевказаного закладу. На зустрічі обговорювались питання забезпечення хворих з коагулопатіями України препаратами факторів згортання крові за умов воєнного часу.

Ще в перші дні війни розв’язаної Російською Федерацією проти України Комітет ВТГ звернувся до Всесвітньої Федерації Гемофілії (ВФГ) з запитом про надання нашій країні гуманітарної допомоги у вигляді препаратів факторів зсідання крові для пацієнтів з гемофілією та хворобою Віллебранда. Така допомога була надана і зосереджена у Західноукраїнському гемофілічному хабі – ДУ «Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН України».
Гуманітарна допомога від ВФГ дуже актуальна, так, як на тлі евакуації біженців за кордон значна кількість хворих з коагулопатіями залишилась на теренах нашої країни. Нажаль, вимушено переселені в наслідок воєнних дій в інші області України пацієнти з порушенням гемостазу часто терплять недостачу життєво-необхідних препаратів факторів зсідання крові, виникає загроза зриву профілактичного лікування у дітей. І навіть, за наявності потрібних препаратів у відносно благополучних щодо військових дій місцях України (наприклад, у Львівському гемофілічному хабі) передача їх у потребуючі регіони в цей час ускладнена з причини порушення різних інфраструктур, проблем з транспортом та пальним.

Враховуючи вищезазначені питання представники Інституту патології крові та трансфузійної медицини НАМН України та Комітету ВТГ сумісно розробили план забезпечення тимчасово переселених громадян з гемофілією та хворобою Віллебранда в неблагополучних областях України відповідними медичними препаратами з гуманітарної допомоги від ВФГ у воєнний час. Комітет ВТГ, також, забезпечує логістичну підтримку передачі препаратів факторів зсідання крові з Львівського гемофілічного хабу у місця перебування потребуючих пацієнтів.

На фотографії з ліва на право: Андрій Висоцький, Голова Комітету ВТГ з надання медичної допомоги тимчасово переміщеним та біженцям з гемофілією і хворобою Віллебранда за військового часу, Голова Львівського осередку ВТГ; Василь Новак, Директор ДУ «Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН України»; Андрій Коришев, член Комітету ВТГ, Голова Одеського осередку ВТГ.

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання