ВАЖЛИВЕ НАГАДУВАННЯ всім, хто виїжджає з України – будь ласка, переконайтеся, що у вас є всі ваші медичні документи , особливо якщо вам потрібен особливий догляд та/або ліки. ЦЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВО!

Ми закликаємо вас заповнити форму для людей з порушеннями згортання крові, які виїжджають з України . Ця інформація не буде оприлюднена, але вона є важливою для нас, щоб гарантувати, що про вас піклуються в країні вашого призначення і ви отримаєте всю необхідну підтримку! Будь ласка, перейдіть до форми тут .

Ми будемо регулярно ділитися інформацією, отриманою через форму, з нашими національними організаціями-членами у відповідних країнах, але якщо ви звернетеся до них окремо, будь ласка, врахуйте наступне:

Контрольний список: що вам слід враховувати, перш ніж прибути в країну призначення


Якщо у вас немає житла (друзів, родичів) у країні, краще зв’язатися з місцевою організацією перед тим , як втекти.
Дайте їм знати, скільки людей піде з вами.
Повідомте їм, чи приїжджаєте ви на власному автомобілі та чи мобільні ви в межах країни.
Повідомте їм, якщо у вас є проблеми з мобільністю.
Повідомте їм, якщо у вас є щеплення від COVID-19.
Повідомте їм, якщо ви берете з собою лікувальний засіб.
Дайте їм знати, чи можете ви самостійно вливатися.
Якщо можливо, плануйте не приїжджати ввечері або на вихідних.
Пам’ятайте, що в деяких країнах обмін української готівки не здійснюється.
Корисно встановити WhatsApp . Viber не поширений в ЄС.
Корисно знати: у багатьох країнах ЄС поїзди та інший громадський транспорт, а також багато інших послуг для громадян України БЕЗКОШТОВНІ . Для проїзду достатньо пред’явити український паспорт.

Багато наших НМО вітають українців із порушеннями згортання крові


За останні кілька тижнів люди, які втікають з України, через специфічні соціально-географічні обставини вирішили поїхати до певних країн. Ми надзвичайно вдячні нашим НМО в регіоні та за його межами, особливо в Польщі, Литві, Словаччині та Німеччині за те, що вони запропонували всю підтримку, яку вони запропонували, часто виходячи далеко за межі. До цього моменту пропонована підтримка була чудовою, і НМО змогли надати все необхідне українським пацієнтам із порушенням кровотечі, які прибули до їхньої країни. Однак, якщо до цих країн приїде більше людей з порушеннями згортання крові, цієї підтримки може бути недостатньо.

Багато наших НМО, які знаходяться в країнах, які безпосередньо не прикордонні з Україною, пропонували і продовжують надавати підтримку біженцям у координації, інформуванні, транспортуванні, зв’язку з ГТК, лікуванням, проживанням, харчуванням, психосоціальною підтримкою тощо. Тому ми закликаємо вас також розглянути можливість поїздки до таких країн, як Нідерланди, Франція, Бельгія, Португалія, Іспанія, Великобританія, Ірландія . Усі вони готові та готові прийняти людей з порушеннями згортання крові, які залишають Україну.

З боку EHC ми готові підтримати витрати на поїздку/переїзд або через НМО в країні, де приймають, або НМО, яка була першою зупинкою після перетину українського кордону.

Після прибуття в країну призначення


Більшість європейських країн створили централізовану систему прийому та догляду за біженцями. Ми наполегливо рекомендуємо, щоб перший контакт, який ви встановили , був із цими офіційними системами, щоб уся доступна підтримка, така як проживання та харчування, а також необхідна документація та юридична консультація, була доступною для вас! Це не накладає на вас жодних зобов’язань щодо країни, в якій ви реєструєтесь.

Тут ми зібрали офіційні веб-сайти, які надають важливу інформацію для біженців із низки країн. Цей список буде часто оновлюватися.

Важливо повідомити посадових осіб, які приймають, про те, що у вас/вашої дитини є порушення згортання крові, щоб вони могли вжити необхідних заходів, щоб підтримати вас, наприклад, звернувшись до місцевого/національного лікувального центру та національної організації пацієнтів у відповідній країні, а також а також надати вам відповідну інформацію про медичну допомогу біженцям. Ось розмовник на кількох мовах, який може бути корисним для цієї мети:

українсько-англійська
українсько-німецька
українсько-французький
українсько-голландський
українсько-латвійський
Веб -сайт www.hclocator.org містить оновлений список усіх європейських центрів гемофлії та може допомогти вам знайти найближчий до вас центр лікування.

Зробивши це, ви можете зв’язатися з національною організацією-членом EHC (NMO) у країні, де ви перебуваєте, і вони запропонують вам додаткову підтримку, пов’язану з вашим розладом кровотечі та іншими речами.
https://www.ehc.eu/library/crisis-in-ukraine/

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання