Низькі дози індукції імунної толерантності (ITI) — тип лікування, який можна використовувати для усунення інгібіторів, які обмежують ефективність замісної терапії — досягли часткового успіху у 80% дітей з тяжкою гемофілією А та високим рівнем інгібіторів, згідно з нещодавніми даними. вивчення.
Дослідження « Низькі дози індукційної імунної толерантності у дітей арабського походження з тяжкою формою гемофілії А, високими титрами інгібіторів і поганими прогностичними факторами для успіху лікування імунної толерантності » було опубліковано в журналі Haemophilia .
Замісна терапія є одним із стандартних методів лікування гемофілії А, що включає постачання згортаючого кров білка фактора VIII (FVIII), який відсутній або є дефектним у людей із цим захворюванням.
До 30% пацієнтів з тяжкою гемофілією А розвивають нейтралізуючі антитіла, які націлені на FVIII, які називаються інгібіторами, і стають стійкими до замісної терапії FVIII. Це, у свою чергу, призводить до підвищеного ризику сильної кровотечі та інших ускладнень.
ITI – це стратегія усунення інгібіторів, яка передбачає регулярне введення низьких або високих доз FVIII для індукування імунної толерантності та запобігання утворенню нових антитіл до FVIII. Імунна толерантність – це процес, за допомогою якого імунну систему організму можна змусити терпіти конкретну речовину, замість того, щоб ідентифікувати її як потенційну загрозу та почати атаку проти неї.
Результат ITI залежить від використовуваної схеми лікування та типу концентратів FVIII. Високі показники успіху були досягнуті з використанням концентратів FVIII, отриманих з плазми крові, що містять фактор фон Віллебранда (VWF), білок, який захищає FVIII в циркуляції та допомагає тромбоцитам прилягати до місць пошкодження кровоносних судин.
Фактори, пов’язані з пацієнтом, також можуть негативно впливати на результати ITI, включаючи наявність високого рівня інгібіторів (титри) — зазвичай більше 10 одиниць Bethesda (BUs) — безпосередньо перед ITI. Пацієнти з історичними піками інгібіторів понад 200 BU, а також пацієнти віком від 7 років також мають більшу ймовірність мати поганий результат.
Хоча схеми ІТІ з низькими дозами у пацієнтів без цих факторів можуть досягти довгострокового успіху, подібно до режимів високого дозування, дослідження, що оцінювали низькі дози ІТІ у пацієнтів із поганими прогностичними факторами, є рідкісними.
Крім того, витрати, пов’язані з ITI, є фактором, який може вплинути на вибір низьких або високих доз, особливо в регіонах з економічними обмеженнями. Проте лише кілька опублікованих досліджень щодо ІТІ з країн Східного Середземномор’я.
Тому дослідники з Університету Айн Шамса в Єгипті задалися питанням, чи буде ефективним низькі дози ITI з використанням високоочищеного плазмового FVIII з VWF (pdFVIII/VWF; продається під торговою маркою Koate-DVI) у пацієнтів з гемофілією А з поганими прогностичними факторами. .
«Мета цього дослідження полягала в тому, щоб оцінити ефективність режиму низьких доз ІТІ у дітей з тяжкою формою [гемофілії А], які страждають від інгібіторів високого титру», — пише команда.
У дослідженні взяли участь 20 пацієнтів з тяжкою гемофілією у віці 3–12 років, усі з яких отримували концентрати FVIII/VWF і мали титри інгібіторів більше 10 BU. Середній час від діагностики інгібітора до ІТІ становив 8,5 місяців, а середній історичний пік інгібітора становив 41 (у діапазоні від 8 до 320 BU).
Під час ITI всі учасники отримували низькі дози концентрату pdFVIII/VWF тричі на тиждень. У разі епізодів проривної кровотечі, що виникли під час ІТ, пацієнтів лікували шунтуючими препаратами — препаратами, які містять кілька факторів згортання, які можуть «обійти» необхідність традиційної замісної терапії у пацієнтів з інгібіторами.
Загальна реакція визначалася як досягнення рівня інгібітора нижче 0,6 BU та відновлення FVIII понад 66%. Часткову реакцію визначали як досягнення рівня інгібіторів між 0,6 та 5 BU та відновлення менше ніж на 66% FVIII. Якщо пацієнти не досягали цих рівнів через два роки, ITI вважався невдалим і припинявся.
Загалом загальний рівень відповідей, як повний, так і частковий, становив 80%. Повний успіх був досягнутий у 12 (60%), а частковий – у чотирьох (20%) пацієнтів.
У тих, хто мав повну або часткову відповідь, тривалість ITI становила один рік або менше у 45%, «що вказує на ранню переносимість із застосуванням стратегії низьких доз ITI». У пацієнтів із повним успіхом медіана відновлення FVIII становила 90%.
Пацієнти з піковими титрами до 200 BU мали 93% успіху в порівнянні з 40% пацієнтів з піковими титрами більше 200 BU. Рівень успіху серед учасників віком до 7 років становив 87,6%, тоді як для тих, хто старше 7 років, він становив 50%.
Аналогічно, пацієнти, які розпочали ІТІ протягом двох років після того, як їм поставили діагноз інгібіторами, мали набагато вищий показник успіху порівняно з тими, хто розпочав лікування пізніше (88,2% проти 33,3%). Навпаки, двоє з чотирьох, у яких ІТІ не вдалося, розпочали лікування більше ніж через два роки після встановлення діагнозу інгібітора.
Загалом, 93,8% тих, у кого повна або часткова відповідь, мали початковий титр менше 55 BU.
За рік до ІТІ було зареєстровано 155 епізодів кровотечі, 65 з яких вважалися тяжкими, 45 середньої тяжкості та 45 легкими. Під час ITI було 11 сильних епізодів кровотечі, 22 середньої тяжкості та 55 легких. Вісім пацієнтів отримали обхідні засоби.
Річна швидкість кровотечі (ABR) була значно знижена після лікування ITI. Він знизився з медіани 7,5 до 3, що відповідає скороченню на 60%. Постійно кількість цільових суглобів — тих, у яких відбулася кровотеча — значно знизилася з медіани 2 до ITI до 1 після ITI, що відповідає 50%-ному зменшенню.
Пропуски школи вважалися показником якості життя, пов’язаної зі здоров’ям. Відносне зниження кількості пропусків у школі на рік зменшилося на 41%, зменшившись із медіани 17 днів до ITI до 9,5 після ITI.
«На завершення, ці результати підтвердили, що високоочищені концентрати pdFVIII/VWF ефективні в стратегії низьких доз ITI у пацієнтів з поганими факторами прогнозу», — пишуть автори.
«Побічні явища не були зафіксовані протягом періоду дослідження та періоду спостереження», – написали вони, і тому «потрібні підтверджувальні дослідження на більшій когорті пацієнтів для більш широкої інтерпретації цих результатів».
https://hemophilianewstoday.com/…/low-dose-iti…/

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання