Дефіцит заліза завжди був частиною мого життя як жінки з розладами згортання крові, гемофілією В і хворобою фон Віллебранда . Я зрозумів, що залізо необхідне для функціонування організму. Однією з причин дефіциту заліза є кровотеча. Коли у мене анемія або низький вміст заліза, у мене дзвенить у вухах, болить голова, серце б’ється швидко й сильно. Я відчуваю, ніби хтось повернув мій регулятор енергії на низький рівень.

Дефіцит заліза є частою причиною анемії. За даними клініки Клівленда , «якщо у вас анемія, яку не лікуєте, це може призвести до аритмії (нерегулярного серцебиття), збільшення серця або серцевої недостатності. Ви також піддаєтеся більшому ризику заразитися інфекціями та впасти в депресію».

10 серпня я відвідав вебінар про дефіцит заліза та розлади згортання крові, представлений Клаудіо Сандовалом, доктором медичних наук, і Factor My Way , програмою підтримки пацієнтів.

«Дефіцит заліза і кровотеча мають основні причини, які необхідно визначити. Одним з об’єднуючих діагнозів є основний розлад кровотечі», – сказав Сандовал. Він наголосив, що жінок із дефіцитом заліза на наявність порушення згортання крові повинен обстежити гематолог.

Таблетки заліза

Мої лікарі прописували мені таблетки заліза від залізодефіцитної анемії протягом більшої частини мого життя. Я б не сказав, що мені таблетки сподобалися. Розлад шлунку та запор були лише деякими з побічних ефектів. Я брав би їх три рази на день, але вони мали дуже невеликий ефект. Мій рівень феритину залишатиметься в межах 1–10 мкг/л, що нижче норми для жінок (11–307 мкг/л).

Коли я змінив центр лікування гемофілії в січні 2020 року, мій новий гематолог запропонував інфузію заліза. Мій феритин був низьким, і я періодично мала анемію, незважаючи на таблетки заліза. Я був вдячний за пропозицію та з нетерпінням чекав спробувати щось інше.

Настій заліза

Інфузія заліза доставляє залізо безпосередньо в кров. У вересні 2020 року мені зробили дві інфузії препаратів заліза з інтервалом в один тиждень у лікарні Тампи, яка пов’язана з моїм центром лікування гемофілії. Ночівля не знадобилася. Я їхав дві години в один бік і щоразу проводив пару годин у інфузійному центрі.

На першому прийомі медсестри інфузійної клініки не змогли знайти вену. Дві медсестри використовували мене як подушку для шпильок і здалися. Мої крихітні вени люблять котитися. Двох інших жінок також назвали твердою палицею. За фельдшером, як качки в ряд, ми пройшли вулицю до радіологічного відділення.

Рентгенолог мав чарівний ультразвуковий апарат, який направляв його до тієї вени, щоб поставити катетер для крапельниці. Я можу згадати багато випадків, коли ця машина допомогла б мені уникнути кількох палиць. Коли ми поставили крапельниці, ми повернулися до клініки для інфузій. Медсестри навіть не намагалися знайти вену для мого другого прийому, відправивши мене просто до рентгенолога.

Мій інфузійний коктейль включав Injectafer (ін’єкційний розчин карбоксимальтози заліза), стероїд і антигістамін. Injectafer був яскраво-помаранчевим, і було трохи збентежено дивитися, як він капає мені у вену. Окрім того, що наступного дня мене трохи боліло, у мене не було побічних ефектів.

Найкраща новина з усіх? Після інфузій заліза я не відчуваю дефіциту заліза вперше в житті. Мій рівень феритину тримався вище 50 мкг/л протягом двох років, і у мене немає анемії.

Якщо ви жінка з порушенням згортання крові та маєте анемію або дефіцит заліза, я пропоную вам поговорити зі своїм гематологом про інфузію заліза. Це звичайно допомогло мені.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/iron-infusions-may-be…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання