Нас із моїм чоловіком Джаредом цікавить психологія та людські стосунки. Ми часто зближуємося через дискусії про психічне здоров’я та спосіб взаємодії людей. Як пара, яка страждає на гемофілію та проблеми з психічним здоров’ям, ми вважаємо такі розмови терапевтичними, оскільки можемо поділитися своїм особистим поглядом на це питання.

Нещодавно ми розмовляли про те, як люди з інвалідністю можуть легко стати жертвами нарцисичного насильства . Вони можуть провести багато років, не усвідомлюючи своєї ситуації. Вони можуть навіть співчувати своєму кривднику. Лише після досягнення певної емоційної дистанції вони зможуть усвідомити, що ними маніпулювали.

Люди з інвалідністю часто залежать від інших людей у ​​своїх потребах. Вони можуть покладатися на інших щодо доступу до основних зручностей або діяльності, яка надає їхньому життю відчуття «нормальності». Люди з інвалідністю можуть звертатися до постійного супутника — часто партнера — для цих речей. Вони можуть вважати цього супутника єдиною причиною, чому вони «здатні». Вони також можуть покладатися на цю людину для емоційного підтвердження чи психічної стабільності.

Яким би розширенням можливостей не було це налаштування для людей з інвалідністю, воно також може служити шлюзом до співзалежності. Багато людей з інвалідністю відчувають, що їх не розуміють або знехтували через те, наскільки вони «відрізняються» від інших людей або тому, що вважають себе «менш здібними» порівняно з «нормальними» людьми. Це може призвести до того, що їм доведеться постійно шукати схвалення інших людей, щоб відчувати себе гідними.

Інваліди можуть почати жадати схвалення свого супутника, оскільки це має для них значення. Коли вони стають більш зв’язаними з цією людиною, вони можуть будувати своє почуття ідентичності навколо цих стосунків, навіть не усвідомлюючи цього. Це означає початок співзалежності.

Співзалежні стосунки нездорові. Такі стосунки зазвичай незбалансовані або односторонні. Одна людина часто витрачає весь свій час і енергію, щоб догодити іншій людині, за рахунок власних потреб. Вони можуть взяти на себе роль «налагоджувача», з ентузіазмом вирішувати проблеми інших людей, не вимагаючи нічого натомість. На жаль, цю роль досить легко виконувати інвалідам, які прагнуть поважати власну гідність і які змушені вірити, що самопожертва доведе їх гідність в очах інших.

Крихкий психічний стан багатьох людей з інвалідністю також може зробити їх легкою мішенню для людей із нарцисичними характерами. Нарциси надмірно захоплені собою і ставлять свої потреби та бажання понад чиїсь інші. Вони демонструють егоїстичні нахили і, можливо, не усвідомлюють цього.

Нарциси часто чарівні на початку. Вони можуть обрати когось у партнери, тому що вважають цю людину «особливою». Це може бути у випадку з людьми з інвалідністю, оскільки один факт, що вони різні, може зробити їх унікальними. Нарциси обсипають своїх нових партнерів обожнюванням, але цьому раптово приходить кінець, коли виявляються природні недоліки або невідповідності партнера.

Коли це трапляється, вони починають критикувати свого партнера і піддавати його словесним образам. Це може включати лайки, образливі однострокові висловлювання або жарти, які не є смішними . Нарцис може націлюватися на свого партнера з інвалідністю через його інвалідність. Співзалежна особа з інвалідністю може тоді захотіти повернути прихильність нарциса і спробувати змінитися.

На жаль, це цикл, який повторюється.

Для людини з інвалідністю в таких стосунках це може бути подвійно руйнівним. Постійні удари по самооцінці можуть призвести до того, що вони повністю втратять впевненість у собі. Вони можуть навіть закінчитися дисоціацією, відчуваючи провали в пам’яті та самовідчутті. Вони можуть стати тривожними, депресивними, залежними від хімічних речовин і навіть суїцидальними — більше, ніж через свій стан.

Це крик про допомогу, якого часто не чують. І важливо, щоб ми знали, чи трапляється це з людьми з інвалідністю в нашому житті. Важко вирватися з співзалежних стосунків або з нарцисом. Це достатньо важко для людей без хронічних захворювань, але ще більше для людини, яка природно потребує кріплення до опікуна.

Немає однозначного рішення, оскільки люди по-різному відновлюються після таких травм. Деякі люди можуть одужати від цього власноруч, тоді як іншим може знадобитися терапія. Але як тільки вони усвідомлюють ситуацію, просвітлення може послужити злітною смугою до звільнення від цього травмованого та насильницького стану.

https://hemophilianewstoday.com/…/disability…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання