Згідно з новими даними дослідження Phase 3 explorer7, профілактичне лікування експериментальним препаратом Novo Nordisk концизумаб один раз на день значно зменшувало частоту кровотеч у людей з гемофілією А і В, які приймали інгібітори.

Фактично частота кровотеч у пацієнтів, які отримували концизумаб у дослідженні, знизилася більш ніж на 85%.

На основі цих даних компанія Novo Nordisk планує подати заявки пізніше цього року в США та Японії на схвалення концизумабу як профілактичного або профілактичного засобу лікування гемофілії А або В за допомогою інгібіторів. Компанія заявила, що наступного року планує подати подібні заявки в ЄС і Великобританії.

«Для людей, які живуть з гемофілією, і для медичної спільноти важливо забезпечити повністю індивідуальний догляд, який включає пропонування різних варіантів лікування, які безпосередньо відповідають кожній мінливій та індивідуальній потребі. Це гарантує, що всі люди, які живуть з гемофілією, отримають відповідний догляд протягом усього життя», — сказала Стефані Сереметіс, головний лікар відділу рідкісних захворювань крові в Novo Nordisk , у заяві, надісланій електронною поштою Hemophilia News Today.

Нові результати дослідження були представлені на щорічному конгресі Міжнародного товариства тромбозу та гемостазу (ISTH 2022), який проходив 9–13 липня в Лондоні. Останню презентацію під назвою « Профілактика концизумабом у пацієнтів із гемофілією А або В із застосуванням інгібіторів: ефективність і безпека за результатами первинного аналізу дослідження 3 фази explorer7 » провів Віктор Хіменес-Юсте, доктор медичних наук, провідний дослідник дослідника7.

Інгібітори можуть знизити ефективність терапії

Гемофілія спричинена генетичними мутаціями, які порушують функцію білків згортання — фактора IX (FIX) у випадку гемофілії B та фактора VIII (FVIII) у випадку гемофілії A. Замісна терапія — це стандартне лікування гемофілії, яке передбачає введення версії відсутнього білка.

Однак у деяких пацієнтів імунна система може прийняти замісну терапію за інфекційну загрозу та виробляти антитіла проти наданих факторів згортання крові. Ці нейтралізуючі антитіла, звані інгібіторами, можуть знизити ефективність терапії та потенційно зробити її марною.

«Одним із найбільш критичних ускладнень у лікуванні гемофілії є розвиток інгібіторів, оскільки вони роблять стандартну замісну терапію неефективною та серйозно обмежують можливості лікування гемофілії B», — сказав Хіменес-Юсте, також професор Університетської лікарні Ла-Пас у Мадриді. йдеться в прес-релізі .

«Грунтуючись на результатах дослідження explorer7, існує потенціал для того, щоб концизумаб став новим варіантом лікування інгібіторів для людей, які страждають на гемофілію А або В», — сказав Хіменес-Юсте.

Концизумаб — це експериментальна терапія на основі антитіл, призначена для блокування білка, який називається інгібітором тканинного фактора (TFPI), який зазвичай припиняє згортання крові. Таким чином, концизумаб сприяє виробленню тромбіну, білка, який покращує згортання крові та допомагає запобігти кровотечі.

«Лікування гемофілії є складним, і жодне лікування не підходить для всіх», — сказав Мартін Ланге, виконавчий віце-президент і керівник відділу розвитку компанії Novo Nordisk. «Концизумаб пропонує потенціал щоденного захисту для людей, які живуть з гемофілією, і забезпечує важливе потенційне доповнення до наших пропозицій щодо гемофілії, особливо для популяції хворих на гемофілію B з інгібіторами, які наразі мають обмежені можливості лікування».

У досліднику explorer7 (NCT04083781) 33 хворих на гемофілію з інгібіторами отримували профілактичне лікування концизумабом, який вводили один раз на день шляхом підшкірної (підшкірної) ін’єкції. Ще 19 учасників не отримували профілактики. За обома групами спостерігали щонайменше шість місяців, при цьому 28 пацієнтів у групі концизумабу та 14 у групі без профілактики завершили дослідження.

Випробування концизумабу були призупинені у 2020 році через проблеми з безпекою, пов’язані зі згортанням крові у деяких пацієнтів. Після того, як дослідження було відновлено пізніше того ж року , учасники дослідження explorer7, які приймали концизумаб, спочатку отримували навантажувальну дозу 1 мг/кг, а потім щоденні дози 0,20 мг/кг з можливістю коригування до 0,15 або 0,25 мг/кг залежно від рівні препарату в крові, виміряні після чотирьох тижнів лікування.

Результати показали, що протягом приблизно шести місяців середня розрахункова частота кровотеч у групі без профілактики становила 11,8 кровотеч на рік. У групі концизумабу середній показник становив 1,7 кровотечі на рік — зниження на 86%.

Середня річна частота кровотечі для пацієнтів, які приймали концизумаб, була нульовою; іншими словами, у більшості пацієнтів, які отримували профілактичну терапію, не було зареєстрованих кровотеч. Постійно більше половини (63,6%) пацієнтів, які отримували концизумаб, не мали кровотеч, які потребували б лікування, у той час як двоє (10,5%) у групі без профілактики мали.

Дослідники також відзначили «позитивні тенденції» в показниках якості життя — виміряних за допомогою 36-пунктового короткого опитування щодо здоров’я — для пацієнтів, які приймають концизумаб. Жодних подій, пов’язаних зі згортанням крові, не було зареєстровано після перезапуску дослідження.

«Результати дослідження explorer7 є обнадійливими для людей, які живуть з гемофілією A або B і приймають інгібітори, а також для медичного співтовариства», — сказав Сереметіс. «Вони демонструють потенціал концизумабу для запобігання кровотечам у популяції, яка потребує комплексного лікування, і потенційно допомагають вирішити значну проблему інгібіторів при гемофілії А та В».

Для пацієнтів з гемофілією розвиток інгібіторів є «одним із найбільш критичних ускладнень у лікуванні гемофілії сьогодні», за словами Сереметіс, який додав, що такі інгібітори особливо обмежують потенційні варіанти терапії для хворих на гемофілію B.

«У разі схвалення регуляторними органами концизумаб планується поставляти у формі ручки. Готова до використання шприц-ручка буде стабільною при кімнатній температурі до 28 днів, даватиме змогу вводити невеликі об’єми препарату за допомогою надмаленької голки, призначеної для зменшення болю, чутливості або реакцій у місцях ін’єкцій, які потенційно можуть спричинити для покращення прихильності», – сказав Сереметіс.

Дослідники відзначили, що під час випробувань концизумаб був безпечним і добре переносився.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/concizumab…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання