Згідно з дослідженням, марстацимаб , експериментальний препарат під час клінічних випробувань на гемофілію А і В , зміг відновити згортання крові та плазми хворих на гемофілію, перевірених у лабораторних аналізах.

Якщо буде доведено, що пацієнти є безпечними та ефективними, досліджувана терапія може стати альтернативою стандартної замісної терапії .

Дослідження « Марстацимаб, антитіло, що нейтралізує інгібітор тканинного фактора, покращує параметри згортання крові та плазми гемофільної крові, введеної ex vivo », було опубліковано в журналі Haemophilia .

Інгібітор шляху тканинного фактора (TFPI) — це білок-антикоагулянт, природним чином вироблений в організмі, який пригнічує альтернативний процес згортання крові на його ранніх фазах.

Це змусило дослідників розглянути інгібування TFPI як альтернативний підхід до факторної замісної терапії для обходу проблем з коагуляцією та запобігання кровотечам у пацієнтів з гемофілією.

Щоб перевірити ефективність цієї стратегії, дослідники перевірили, чи здатне людське антитіло, яке блокує TFPI — марстацимаб — відновити коагуляцію в крові та плазмі хворих на гемофілію.

Очікувалося, що, блокуючи TFPI, марстацимаб запобігатиме його активності та сприятиме згортанню крові шляхом альтернативного процесу у пацієнтів з гемофілією.

Вони зібрали кров і плазму у 12 учасників, які мали гемофілію А (дефіцит фактора VIII або FVIII) або гемофілію В (дефіцит фактора IX або FIX), незалежно від наявності у них інгібіторних антитіл.

Зразки досліджували в лабораторії (або ex vivo ), де їх піддавали впливу розчину плацебо, марстацімабу або відсутнього рекомбінантного фактора (FVIII або FIX) для імітації замісної терапії.

Було проведено кілька аналізів коагуляції, щоб визначити, наскільки добре і як швидко кров і плазма згортаються з кожним із цих агентів, і як вони впливають на виробництво тромбіну, фактора, необхідного для утворення тромбів.

Дані показали, що додавання марстацимабу могло викликати прокоагулянтну реакцію в гемофільній крові, скорочуючи час згортання у всіх зразках пацієнтів. Подібним чином плазма, оброблена марстацимабом, виробляла більше тромбіну та згорталася швидше.

Ефекти марстацимабу були порівняні з ефектами рекомбінантного FVIII або FIX і при подібних концентраціях. Дослідники також підтвердили, що ефекти марстацимабу були послідовними та відтворюваними, порівнюючи експерименти, проведені з агентом на крові, зібраній у тих самих учасників дослідження в різні дні.

«Ці дослідження показують ефективність ex vivo марстацимабу у відновленні гемостазу [коагуляції] в цільній крові та плазмі пацієнтів з гемофілією та порівнянність із відновленням ex vivo з рекомбінаційними факторами згортання крові», — пишуть дослідники.

Марстацимаб (раніше PF-06741086) розробляється компанією Pfizer як профілактична коагулянтна терапія для пацієнтів з гемофілією А і В з інгібіторами або без них. Управління з контролю за продуктами й ліками США та Європейське агентство з лікарських засобів визнали експериментальну терапію орфанним препаратом .

Перше клінічне випробування фази 1 на людях ( NCT02531815 ) продемонструвало безпеку, переносимість і сприятливий розподіл в організмі терапії у здорових добровольців.

Нещодавно завершене дослідження фази 1/2 ( NCT02974855 ) оцінювало безпеку та ефективність багаторазових підшкірних (під шкіру) та/або внутрішньовенних (у вену) доз у дорослих із важкою формою гемофілії.

Pfizer також планує провести випробування фази 3 ( NCT03938792 ) у США для тестування марстацимабу на підлітках і дорослих віком від 12 до 74 років.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/marstacimab-improves…/

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання