Безпека лікування все ще перевіряється у фазі 3 дослідження, що триває

Лікування марстацимабом (PF-06741086), експериментальною терапією на основі антитіл, розробленою компанією Pfizer , зменшило кількість кровотеч у пацієнтів із важкою гемофілією , які брали участь у клінічному дослідженні фази 1b/2.

Це вірно незалежно від того, чи були у пацієнтів гемофілія А чи гемофілія В , чи були інгібітори в їхній крові. Деякі пацієнти, які отримують замісну терапію факторами згортання, яких їм бракує, можуть розвинути інгібітори цих факторів, що зазвичай знижує ефективність лікування.

Дослідники також помітили, що марстацимаб, який вводять раз на тиждень у вигляді підшкірної (підшкірної) ін’єкції, загалом безпечний у різних дозах.

Вони продовжують перевіряти безпеку марстацимабу в триваючому дослідженні фази 3 (NCT03938792) , яке ввело дозу першому пацієнту та залишається відкритим для реєстрації в місцях по всьому світу. Його висновки можуть надати «можливість встановити широкий терапевтичний індекс», пишуть дослідники.

Дослідження « Фаза 1b/2 клінічного дослідження марстацімабу, націленого на інгібітор шляху тканинного фактора людини при гемофілії », було опубліковано в British Journal of Hematology .

Гемофілія виникає, коли організм не виробляє достатньо факторів згортання крові, які допомагають згортатися крові. Тип гемофілії залежить від фактора згортання, якого не вистачає .

Щоб запобігти або зменшити кількість кровотеч, пацієнти регулярно отримують у вену ін’єкції фактора згортання крові, якого їм бракує. Це називається замісною терапією . Однак часті ін’єкції збільшують навантаження на лікування та знижують прихильність до нього. Іноді для введення ін’єкцій потрібна тонка трубка, яка називається катетером, але це може бути ускладнено інфекцією або утворенням тромбів (тромбоз).

Марстацимаб – це антитіло, яке зв’язується з інгібітором тканинного фактора (TFPI) і блокує його, протеїн, який зазвичай перешкоджає згортанню крові. Звільняючи це молекулярне гальмо, очікується, що він допоможе запобігти або зменшити кількість кровотеч, що робить його можливою альтернативою замісній терапії.

Дозування марстацимабу

Клінічне дослідження фази 1b/2 (NCT02974855) перевіряло, наскільки безпечним є марстацимаб і наскільки він діє, якщо його приймати раз на тиждень протягом трьох місяців. Дослідження проводилося у восьми місцях у Північній Америці, Південній Америці, Європі та Африці та включало 26 пацієнтів чоловічої статі віком від 19 до 63 років.

Шістнадцять (61,5%) мали гемофілію А без інгібіторів; сім (26,9%) мали гемофілію А з інгібіторами; і троє (11,5%) мали гемофілію B. Більшість (92,3%) мали суглоби з множинними кровотечами, які називаються суглобами-мішенями, а 22 (84,6%) мали захворювання суглобів, пов’язане з гемофілією.

Пацієнти були розділені на чотири групи, і кожна група отримувала різну дозу лікування. Оскільки це було відкрите дослідження, усі вони знали, яку дозу отримували. Дослідники чекали принаймні чотири тижні, перш ніж дати нову дозу наступній групі. Це було зроблено, щоб перевірити наявність побічних ефектів і перевірити, чи лікування працює належним чином.

Пацієнти першої групи, до якої входило сім учасників, отримували 300 мг марстацімабу раз на тиждень. Друга група (шість пацієнтів) отримувала разову навантажувальну дозу 300 мг, потім 150 мг один раз на тиждень. Третя група (також шість пацієнтів) отримувала найвищу дозу 450 мг один раз на тиждень. Четверта група, до якої ввійшли всі сім пацієнтів з гемофілією А, які дали позитивний результат на інгібітори, отримувала дозу 300 мг.

Двадцять чотири пацієнти (92,3%) закінчили дослідження. Двоє (7,7%) пішли через побічні ефекти.

Марстацімаб побічні ефекти

Зареєстровано 56 побічних ефектів у 21 (80,8%) пацієнта. Серед них були два пацієнти, які вийшли з дослідження (в одного був високий кров’яний тиск, у іншого – значне зниження рівня фібриногену, білка, який допомагає крові згортатися).

Найпоширенішими побічними ефектами були біль і набряк у місці ін’єкції, потім високий кров’яний тиск. Більшість з них були легкими або помірними. У чотирьох (15,4%) пацієнтів були серйозні побічні ефекти.

«Лікування марстацимабом було загалом безпечним і добре переносилося на всіх рівнях доз», — пишуть дослідники.

Хоча дослідження не включало контрольну групу, дослідники використали дані зовнішньої групи з 65 пацієнтів, які отримували замісну терапію ReFacto (мороктоког альфа) або BeneFIX (нонаког альфа), щоб порівняти ефективність марстацимабу.

Середня річна частота кровотечі була приблизно в 10 разів нижчою у пацієнтів, які отримували марстацимаб, ніж у контрольній групі (2,67 проти 27,62). Подібні результати спостерігалися, коли дослідники порівнювали середню річну частоту кровотечі перед дослідженням (18,83). Це зниження спостерігалося для всіх доз.

Чим вища доза марстацимабу, тим вищий його рівень у крові. Стаціонарні рівні були досягнуті на 57 день (приблизно через два місяці після першої ін’єкції). Це спостерігалося як для пацієнтів «з інгібіторами, так і без них».

Аналізи крові показали, що як TFPI, так і пік (найвищий рівень) тромбіну — білка, який викликає згортання крові — збільшуються під час лікування, що вказує на «ефективне націлювання на TFPI», пишуть дослідники. Вони сказали, що «безпека, ефективність [і фармакологічний профіль] марстацімабу підтримують подальшу оцінку дозування один раз на тиждень… для пацієнтів з важкою гемофілією, з інгібіторами або без них».

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/hemophilia…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання