Ми з чоловіком Джаредом утримували невеликий сад на балконі з тих пір, як переїхали в наш новий будинок. Ми почали лише з кількох горщикових трав, а з часом ми розширили нашу колекцію, включивши в неї деякі декоративні рослини та квіти.

Джаред — чарівник на кухні. Він любить готувати власні рецепти . Відповідно до цього він із задоволенням збирає всілякі трави та прянощі. Він хотів створити їстівний сад, щоб збирати свіже листя, не виходячи з дому, замість того, щоб купувати їх у продуктовому магазині.

В ідеалі ми хотіли б досягти точки, коли наш сад повністю відповідає нашим харчовим потребам . Таким чином, він може самостійно збирати інгредієнти, навіть якщо у нього триває кровотеча через гемофілію (якщо він повністю нерухомий). Тоді він міг готувати власну комфортну їжу. Радість від заняття улюбленим хобі разом із смачними продуктами може допомогти йому відволіктися від болю та нудьги від небажаної травми .

Поки що ми починаємо з основ. У нас уже є два види рослин базиліка, які Джареду вдалося розмножити живцями. Він часто використовує їх для приготування соусу песто, основного продукту в нашому домі. Також у нас є рослини м’яти, які швидко ростуть і тому їх потрібно часто обрізати. Зібране листя потрапляє прямо в глечик з водою, настояною на травах, яку ми завжди зберігаємо в холодильнику — здоровий напій для нашого бажаного здорового способу життя.

Мати їстівний сад, безумовно, практично. Але крім цього, садівництво як хобі, як правило, може покращити психічне здоров’я та благополуччя людини.

Сам догляд за рослинами був для Джареда лікувальним. Його ранкова рутина поливати їх і робити їм « стрижки », коли це необхідно, заряджає його енергією та перебудовує його розум, готуючись до щоденних обов’язків. Я помітив, що він також у набагато спокійнішому настрої, коли садить. Він дуже обережно обходиться з рослинами, знаючи, що це живі істоти. Він також сумує, коли його живці не розвиваються. Цікаво, що це ставить його в контакт зі своєю емоційною стороною. Фактично, він більш терплячий і менш сварливий.

Як бонус для психічного здоров’я, садівництво може дати відчуття справжнього задоволення , коли ви спостерігаєте, як рослини стають все вище, міцнішими та кущі з кожним днем. Джаред часто каже мені, що він найщасливіший, коли досягає чогось власними зусиллями. Гемофілія іноді змушує його відчувати себе менш здібним до чогось, звідси його бажання довести собі (та іншим), що він може щось — будь-що! Бонусні бали, якщо він може це зробити добре.

У міру того, як наш сад стає багатшим і пишніше, з красивими квітами, які випадковим чином виростають із скупчень листя, Джаред відчуває свою повноту, знаючи, що це те, що він плекав. І коли я сиджу в нашій крихітній зеленій зоні, милуючись цією крихітною ділянкою природи, яку так сумлінно підтримував мій чоловік (а іноді й я), я думаю про його відданість турботі про живі істоти, які його оточують, включаючи нашу дочку і мене. І ця думка також змушує мене відчувати себе щасливим і виконаним.
https://hemophilianewstoday.com/…/gardening-counter…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання