Коли я був молодшим, я часто прагнув швидкого життя. Будучи підлітком, мені рідко доводилося виходити з дому самому. Я справлявся, працюючи над романами, сидячи у своїй спекотній задушливій спальні. Я любив писати мовчки, але більша частина мене справді хотіла частіше виходити з дому.

Час від часу я благав батьків дозволити мені піти з друзями поїсти або пограти у відеоігри в ігровому залі. Для мене надмірна сенсорна стимуляція аркади була бажаною зміною середовища.

Одні з найкращих моментів, коли я був підлітком, пов’язані з подорожами з мамою або всією сім’єю. Відвідування нових місць і відвідування нових пам’яток завжди викликало у мене відчуття життя. Це було протилежне тому, що я відчував у звичайні дні.

У коледжі я був відомий серед моїх однолітків як безтурботний ризикований чоловік, який завжди прагнув до пригод. Я б літав з одного місця в інше, досліджував віддалені райони міста та робив багато імпульсивних покупок. Я ніколи не відмовлявся від нічних екскурсій у випадкові місця чи випивки з новими друзями в непарну годину — неважливо, якщо світанок тільки-но почався.

Хоча у мене є приємні спогади про мою сповнену гострих відчуттів юність, я досяг моменту свого життя, коли хочу сповільнитися. Зараз у мене є своя сім’я, і всі ми унікальні особистості. У мого чоловіка, Джареда, важка форма гемофілії типу В і судомний розлад, а мені нещодавно поставили діагноз СДУГ і біполярний розлад II типу, що чудово пояснює імпульсивні нахили, які я мав, коли був молодшим. Маємо доньку 3 роки.

У ці дні моя енергія здебільшого витрачається на роботу повний робочий день і на турботу про моїх близьких. Таким чином, мій емоційний простір обмежений.

Щоразу, коли у Джареда виникає епізод кровотечі через його гемофілію, наші емоції, як правило, зашкалюють. Йому або боляче, він хвилюється або нетерпляче хоче одужати. Я намагаюся, щоб на мене не впливали, щоб я міг служити його каменем у важкі часи. Але як природжений емпат, я вважаю це надзвичайно складним завданням — або навіть неможливим. Тому що я співчуваю йому, мені також важко не співчувати з ним.

Так само, коли моє психічне здоров’я погане, Джаред хвилюється за мене. Незважаючи на те, що він терпеливий зі мною, я визнаю, що керування моїми коливаннями психічного стану може бути для нього надзвичайно важкою справою.

Спалахи хронічних захворювань можуть бути настільки емоційно виснажливими, що коли хвиля відступає, я знову відчуваю вдячність за регулярне програмування життя — ті часи, коли нічого особливого не відбувається. Я не можу повірити, що я насправді це говорю, але я вчуся цінувати буденність. Нудні дні тепер служать бажаним перепочинком від емоційних вимог життя з хронічною хворобою. Приємно просто впасти на зручне ліжко чи диван і дивитися улюблений серіал, поїдаючи закуски.

У ці дні я насолоджуюся легкими заходами, як-от піти в продуктовий магазин, вибрати нові меблі чи прикраси для нашого дому або просто прогулятися околицями, накопичуючи кроки на моєму фітнес-трекері. Знаючи, що наша ситуація не завжди дозволяє нам робити ці речі, я ще більше ціную це. Навіть найпростіші дії стають набагато приємнішими, коли я насолоджуюся моментом.

Я все ще люблю пригоди, подорожі тощо, але тепер я краще планую їх заздалегідь і сприймаю подорожі як можливість розслабитися та відпочити.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/ive-learned-savor…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання