Іспанські дослідники опублікували дослідження “Безпека та ефективність самоіндукованого піноролера міофасціального релізу у пацієнтів з гемофільною артропатією коліна”.

Люди з гемофілією сильно кровоточитимуть і легко утворюються синці. Може статися кровотеча у м’язах та суглобах. Приблизно 80% пацієнтів страждають від пошкодження суглобів, причому найчастіше кровотеча відбувається в колінах, ліктях та кісточках.
Згодом кровотеча може призвести до пошкодження самих суглобів і зробити сусідні тканини, наприклад, фасції, щільними та жорсткими. Це може вплинути на те, наскільки здатні рухатися ваші суглоби, що призводить до хронічного болю, м’язової втоми та погіршення пропріоцепції (усвідомлення положення та руху тіла).
“Це змушує пацієнтів знижувати активність та участь у суспільстві, тим самим знижуючи якість життя”, – пишуть дослідники.
Один із способів зняти напругу, що накопичилася у фасції, – використовувати техніку, відому як міофасціальний реліз. Метод може бути використаний фізіотерапевтом чи самим пацієнтам.
“Самоіндукований міофасціальний реліз припускає, що пацієнти використовують свою вагу тіла і матеріали, такі як пінопласт, щоб чинити тиск на уражені м’які тканини”, пишуть Тиск викликає не тільки локальний механічний ефект, але й глобальний нейрофізіологічний ефект, який у поєднанні сприяє розслабленню тканини.
Тепер дослідники хотіли оцінити, наскільки безпечним і ефективним є протокол самоіндукованого міофасціального релізу у пацієнтів з гемофілією.
У дослідженні взяли участь 18 пацієнтів з гемофілією А та 7 з гемофілії В, які були завербовані з Іспанської федерації гемофілії та Галицької асоціації гемофілії у період з вересня Їхній середній вік становив 36 років.
Протокол включав шість різних видів масажних вправ, у яких використовувався або пінний ролик (30 сантиметрів завдовжки і 15 сантиметрів завширшки), або восьмисантиметровий м’яч. Кожна сесія тривала 15 хвилин, сім сеансів на тиждень протягом восьми тижнів (близько двох місяців). Пацієнти дізналися вправи за допомогою демонстраційних відеороликів, доступних у мобільному додатку He-Foam.
Фізіотерапевт відповідав за щотижневе спостереження за всіма пацієнтами телефоном для перевірки кровотечі в суглобах. Також фізіотерапевт оцінив необхідність адаптації протоколу під потреби кожного пацієнта.
Кровотеча не повідомлялася під час та після кожного сеансу.
Прокатка пінопласту призвела до поліпшення здоров’я суглобів, що свідчить про зниження здоров’я суглобів при гемофілії. Також знизилася інтенсивність болю, і больовий поріг під тиском, який є найнижчим рівнем тиску, що викликає біль, збільшився.
Поліпшився діапазон рухів коліна, про що свідчить вищий ступінь згинання (згинання) та втрата згинання. У свою чергу, покращилася і гнучкість м’язів стегна, що свідчить про зменшення гнучкості підколінного сухожилля на 3,54 сантиметри.
“Міофасціальний самовипуск із піновим валиком безпечний”, пишуть дослідники, додавши, що він “може покращити діапазон рухів, стан колінного суглоба та гнучкість підколінного сухожилля.”
“Далі подальші рандомізовані клінічні випробування повинні підтвердити результати безпеки та ефективності, про які йдеться у дослідженні”, – пишуть вони -> https://doi.org/10.1111/hae.14498

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання