Діти та молоді дорослі з гемофілією А та гемофілією В мають кілька поведінкових проблем, починаючи від депресії та тривоги до агресивної поведінки, свідчить невелике дослідження.

Було виявлено, що вік, тяжкість захворювання та тривалість захворювання суглобів суттєво корелюють з кількома з цих проблем.

Результати були опубліковані в дослідженні « Скринінг поведінкових розладів у дітей з гемофілією », опублікованому в International Journal of Rheumatic Diseases.

Гемофілія є одним з найпоширеніших розладів згортання крові у дітей та підлітків. Молоді пацієнти з гемофілією мають справу з хронічними захворюваннями, включаючи захворювання суглобів , втому та обмеження рухливості в результаті цього стану.

«Одні з найсерйозніших занепокоєнь як батьків, так і медичних працівників — це емоційні та поведінкові проблеми у дітей з гемофілією, які з віком ускладнюються і можуть вплинути на якість їхнього життя», — пишуть дослідники.

Команда дослідників з Олександрійського університету в Єгипті перевірила поведінкові проблеми у дітей з гемофілією та як вони корелюють з параметрами захворювання.

Вони проаналізували дані про 50 хлопчиків у віці 6–18 років із помірною та важкою гемофілією, які спостерігалися в амбулаторії дитячої лікарні Олександрійського університету. Серед них 74% мали гемофілію А і 26% – гемофілію В. Більше половини (58%) мали помірну гемофілію, а 42% – тяжке захворювання.

Хлопчиків було поділено на дві групи за віком: до 1 групи увійшли 30 дітей 6–11 років, до 2 – 20 підлітків 12–18 років.

Дослідники оцінювали клінічну історію хлопчиків, включаючи функцію суглобів, за допомогою шкали здоров’я суглобів при гемофілії (HJHS), вищі бали (максимум 20 балів на суглоб) вказують на погіршення стану суглобів. Поведінкові оцінки також проводилися за допомогою Контрольного списку поведінки дітей (CBCL), анкети для батьків, щоб описати поведінкові компетенції та проблеми своїх дітей.

Загалом 27 пацієнтів (54%) виявляли агресивну поведінку, яка була найбільш поширеною проблемою. Найменш поширеним був дефіцит уваги, який торкнувся восьми пацієнтів (16%).

Вік хлопчиків значною мірою корелював із тривожною/депресивною поведінкою, узагальненими скаргами, соціальними проблемами, а також агресивними, інтернаціональними та загальними проблемами поведінки. Тяжкість гемофілії також корелювала із загальними поведінковими проблемами, а також соціальними та мисленнєвими проблемами.

Кількість уражених суглобів також суттєво корелювала з кількома поведінковими проблемами, зокрема з депресивною та агресивною поведінкою.

Вищі показники HJHS, що вказують на погіршення здоров’я суглобів, були суттєво корелювали з соціальними проблемами, агресивною поведінкою, поведінкою, яка порушує правила, та оцінками екстерналізації поведінки. Те ж саме спостерігалося у тих, хто тривалий час жив із захворюванням суглобів, яке називається артропатією.

Загалом, це дослідження підтверджує «негативний вплив гемофілії на емоції та поведінку пацієнтів з гемофілією», — пишуть дослідники.

«На порушення поведінки у дітей з гемофілією впливають вік пацієнта, тяжкість захворювання, кількість уражених суглобів, тривалість гемофільної артропатії та оцінка уражених суглобів за HJHS», — пишуть вони.
https://hemophilianewstoday.com/…/behavior-problems…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання