У чотирьох людей в регіоні Північної Італії діагностували набуту гемофілію А (AHA) через кілька тижнів після отримання другої дози вакцини проти COVID-19, повідомили вчені.

Надзвичайно велика кількість нещодавно виявлених випадків набутої гемофілії А протягом восьми місяців в італійській провінції змусила слідчих запідозрити вакцину Pfizer-BioNTech.
Але вони також відзначили, що троє з цих чотирьох людей мали аутоімунні захворювання або рак, що могло підвищити їхню сприйнятливість до цієї форми гемофілії.
Більше того, «загальна кількість спостережуваних випадків не дозволяє [нам] зробити будь-який остаточний висновок щодо можливого причинно-наслідкового зв’язку», – написали вони, додавши, що для встановлення такого зв’язку «потрібно більше даних епідеміологічного та фармаконагляду щодо підозрюваних побічних ефектів, пов’язаних з вакциною». події».
Їхня доповідь « Чотири випадки набутої гемофілії А після імунізації вакциною мРНК BNT162b2 SARS-CoV-2 » була опублікована як лист до редактора в журналі Thrombosis Research .
Гемофілія А викликається дефіцитом білка згортання крові, який називається фактором VIII (FVIII). Більшість випадків гемофілії А пов’язані з мутацією гена. Але в рідкісних випадках розлад виникає через порушення імунної системи – часто через рак або інші захворювання – які призводять до вироблення нейтралізуючих аутоантитіл проти FVIII.
Повідомляється також, що AHA виникає після інфекції або вакцинації, включаючи інфекцію або вакцинацію SARS-CoV-2 з початку пандемії COVID-19. SARS-CoV-2 – це вірус, який викликає COVID-19.
Дослідницька група в провінції Реджо-Емілія повідомила про чотири випадки AHA, виявлені після того, як кожній людині ввели другу дозу Comirnaty, таку назву отримала вакцина Pfizer-BioNTech. Усі випадки відбулися протягом перших восьми місяців кампанії вакцинації в провінції.
Comirnaty містить молекулу під назвою інформаційна РНК (мРНК) з інструкціями щодо створення характерного білка «шип» для SARS-CoV-2.
«Та сама вакцина мРНК була повідомлена іншими авторами у зв’язку з іншими імунними ускладненнями, зокрема з AHA», — пишуть дослідники.
Першим пацієнтом був 86-річний чоловік, який поступив до лікарні зі спонтанними дисемінованими гематомами (колями згорнутої крові, як правило, викликаними травмою) через 14 днів після другої дози. Цей чоловік проходив терапію низькими дозами стероїдів для лікування ревматичної поліміалгії, запального захворювання.
У нього також була важка анемія, і його кров згорталася довше, ніж зазвичай. У його крові були виявлені інгібітори FVIII.
Переливання еритроцитів і лікування метилпреднізолоном, імунодепресантом і протизапальним засобом, усунули гематоми чоловіка, і його виписали. Жодних кровотеч та інгібіторів FVIII не вдалося виявити під час контрольного огляду через сім місяців.
У 73-річної жінки з ревматоїдним артритом і синдромом Шегрена також з’явилися спонтанні гематоми на язиці, щелепі та правому коліні через кілька днів після прийому другої дози Комірнаті. Вона помітила гематому на язиці через 14 днів після першої дози вакцини.
Її кров також згорталася довше, ніж зазвичай, і в її потоці були виявлені інгібітори FVIII. Після лікування метилпреднізолоном усі питання зникли.
Третій випадок був здоровим 67-річним чоловіком, який був госпіталізований до відділення невідкладної допомоги приблизно через 1,5 місяці після другої дози Комірнаті через велику гематому на язиці, яка поширювалася на його шию.
Ще одна гематома з’явилася на його верхній лівій руці, і рівень гемоглобіну — білка в еритроцитах, який переносить кисень по тілу — впав.
Чоловіку давали рекомбінантний (техногенний) активований фактор VII, який використовується для лікування та контролю спонтанних кровотеч у людей з гемофілією А за допомогою інгібіторів, а також імунодепресантів (преднізолон та циклофосфамід). Під час контрольного огляду через три місяці після його виписки кровотечі або інгібіторів FVIII не було виявлено.
77-річний чоловік з рецидивом раку сечового міхура звернувся до лікарні зі скаргами на кров у сечі (гематурія). Другу дозу Комірнаті він отримав 52 дні тому. Оскільки час його згортання крові був довгим і були виявлені інгібітори FVIII, його лікували рекомбінантним активованим фактором VII, метилпреднізолоном та ритуксимабом, препаратом, який знижує кількість імунних B-клітин, що виробляють антитіла.
У цього пацієнта розвинувся сепсис — надзвичайна реакція на інфекцію — під час перебування в лікарні і помер від респіраторних ускладнень через сім тижнів після госпіталізації.
Оскільки «імуномодулюючі ефекти» вакцинації проти COVID-19 «досі недостатньо вивчені… чотири випадки AHA в нашій провінції можуть бути цікавими та сенсибілізувати медичний персонал щодо можливого ускладнення імунізації SARS-Cov-2», – відзначили вчені.

Але оскільки три з цих чотирьох пацієнтів мають уже існуючі стани та «супутнє виникнення аутоімунних захворювань або імунних порушень… обидва добре відомі [AHA] явища, ці асоціації можуть відображати сприйнятливість до аутоімунітету, потенційно викликаного вакцинацією», – додали вони. зазначивши, що за цей час було діагностовано ще два випадки AHA у людей, «не вакцинованих і не уражених COVID-19».Переваги вакцинації, продовжили вчені, «перевищують потенційні побічні ефекти і відіграють центральну роль у здоров’ї особистості та суспільства, щоб ефективно захищати людей від COVID-19 і зупиняти пандемію».
Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/four-acquired…/

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання