Час від часу життя буває жахливим . Мені, як людині з психічними захворюваннями, яка одружена з людиною з гемофілією та епілепсією, ця думка не чужа.

Різні речі можуть спонукати мене думати про те, що життя мінливе, а часом садистське.

Це може бути стресова подія, пов’язана зі станом мого чоловіка, як-от виснажлива кровотеча , яка сталася під час ювілейної прогулянки, дивний нещасний випадок, який закінчився у відділенні невідкладної допомоги, або травма, яка мала статися під час продуктивної роботи. смуга для нашого сімейного бізнесу.

У такі моменти частина мене не може не сприймати життя як мерзенного монстра, який сміється над людським нещастям. Однак нещодавно я познайомився з іншою частиною себе. Ця частина більш ніжна, більш сприймаюча та трохи більш терпляча, ніж моя звичайна збудлива, завжди на моїх пальцях, гостра персона.

Ця частина мене щиро вірить, що життя не жахливе — це просто життя.

Я почав вірити, що життя не виділяє жодної людини для покарання чи страждань. Просто так відбувається, тому що така природа речей. Життя недосконале , і, за іронією долі, ці недосконалості надають йому те, що ми сприймаємо як красу — красу різноманітності, хвилювання від приємних сюрпризів і здатність сподіватися на хороші речі в невизначеному майбутньому. Це як напис на моїй обручці: «абсолютно недосконала».

Ми всі недосконалі істоти по-своєму. Якщо подумати, прагнення досконалості марне.

Життя за своєю суттю безнадійний безлад, але є сенс і надія, які можна знайти в тому, щоб любити життя таким, яке воно є, з усіма його недосконалістю.

Німецький філософ Фрідріх Ніцше назвав це «amor fati», латинською фразою, що означає «любов до своєї долі», коли людина радикально приймає свій стан і бачить усе, включно зі стражданням, як необхідний крок до того, як можуть статися хороші речі.

Частина мене, схоже, відчуває комфорт від думки, що всі болі, які я можу зазнати під час боротьби з тривогою, депресією і навіть хронічними захворюваннями мого чоловіка, можуть бути хорошими для нас у загальній картині.

Можливо, це та частина мене, яка росте і вчиться приймати своє місце та стан у житті.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/nietzsche-amor-fati…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання