Згідно з невеликим дослідженням, проведеним у Чилі , програму телереабілітації, за якою професіонали проводили пацієнтам фізіотерапевтичні вправи за допомогою відеодзвінків, було визнано безпечною та ефективною для покращення фізичного стану людей з важкою формою гемофілії .

Пацієнти повідомили про високу задоволеність втручанням, зазначивши, що наявність фізіотерапевта, який спеціалізується на реабілітації людей з гемофілією, допомогла їм довіритися професіоналу та покращила їхню прихильність до програми.

Дослідження « Безпека та ефективність програми телереабілітації у людей з важкою формою гемофілії в Чилі». Якісне дослідження », було опубліковано в Musculoskeletal Science and Practice.

Гемофілія — це генетичне захворювання крові, спричинене дефіцитом певних факторів згортання крові, що призводить до таких симптомів, як легка та надмірна кровотеча та синці.

Ці повторювані епізоди кровотечі та запалення можуть призвести до незворотного пошкодження певних суглобів, особливо колінного, гомілковостопного та ліктьового, що призводить до зменшення діапазону рухів, хронічного болю в суглобах і зниження якості життя.

Пацієнтам з гемофілією зазвичай призначають фізіотерапію як спосіб впоратися з болем, запобігти подальшому пошкодженню суглобів і покращити їх діапазон рухів і загальну функцію. Хоча це зазвичай проводиться особисто в спеціалізованих клініках, пандемія COVID-19 порушила фізіотерапію в кількох країнах.

Телемедицина або телемедицина використовує такі технології, як телефони та комп’ютери, щоб надавати допомогу пацієнтам, не вимагаючи від них відвідування клінік. Це дозволяє пацієнтам отримувати медичну допомогу з дому чи офісу та отримувати лікування своєчасніше.

Телереабілітація, порівнянна з особистим доглядом

Телереабілітація, зокрема, коли фізична терапія або інші методи реабілітації проводяться дистанційно, вважається порівнянною з реабілітацією під час особистої реабілітації в ряді умов. Однак, чи вважають пацієнти з гемофілією це також корисним, безпечним і ефективним підходом, невідомо.

Дослідники з Університету Чилі оцінили відгуки 12 чоловіків з важкою гемофілією, які взяли участь у програмі телереабілітації, розробленій фізіотерапевтом, який спеціалізувався на цьому захворюванні. Програму запустили в Чилі в червні 2020 року, через кілька місяців після того, як країну охопила пандемія COVID-19.

Кожного тижня пацієнти приєднувалися до 30-хвилинного відеосеансу, під час якого їхні вправи проходили під наглядом професіонала, і проводили два додаткових сеанси вдома без нагляду. Заняття проходили в дні їх профілактичного лікування.

Тренування було зосереджено на м’язовій силі з використанням вільної ваги або пов’язки з опором, а також на тренуванні балансу та навчанні для сприяння фізичній активності вдома. Складність вправ підвищували кожні два тижні.

Щоб оцінити задоволеність пацієнтів програмою, учасники були опитані у фокус-групах двома незалежними фізіотерапевтами, які не брали участі в телереабілітації.

Інтерв’ю проводили дистанційно у двох групах, в одну входили пацієнти віком до 35 років, а в іншу – пацієнти старше 35 років. Ті, хто погодився на інтерв’ю, пройшли в середньому 10 сеансів.

В інтерв’ю дослідники оцінювали загальний досвід телереабілітації та використання технологій, а також їхні переваги та недоліки. Нарешті, вони оцінили погляди пацієнтів на їхні результати після телереабілітації, включно з факторами, які могли вплинути на це.

Теле- це як є

Результати показали, що пацієнти цінували індивідуальне навчання з терапевтом, який спеціалізувався на реабілітації хворих на гемофілію, що сприяло більшій довірі до професіонала та їх прихильності до лікування. Також було високо оцінено знання фізіотерапевта про ризики, запобіжні заходи та безпеку вправ.

«Це заспокоює можливість зустрітися з фізіотерапевтом, який знає про гемофілію, тому що я бачив інших фізіотерапевтів, які насправді не знають цієї хвороби та кажуть вам робити вправи, які вам не підходять», — сказав один пацієнт.

Серед переваг телереабілітації учасники відзначили більшу доступність, особливо для тих, хто живе в географічно відокремлених регіонах, або з більш щільним графіком роботи, а також потенційне зменшення їхнього вуглецевого сліду.

Однак відсутність належного обладнання вдома та безпосереднього нагляду, обмежений час сеансів, а також відсутність можливості фізіотерапевта провести ретельний медичний огляд через маленький екран і камеру з низькою роздільною здатністю їхніх пристроїв, розглядалися як недоліки.

Деякі з пропозицій пацієнтів щодо посилення дистанційної реабілітації включали надання базового комплекту обладнання, такого як еластичні стрічки для вправ, а також поєднання індивідуальних і групових онлайн-занять.

Усі пацієнти повідомили про покращення свого фізичного стану та покращення самопочуття, а також «висловили відчуття, що система охорони здоров’я піклується про них, а не залишає їх наодинці», — написала дослідницька група.

Телереабілітація була визнана «безпечним і ефективним втручанням для поліпшення фізичного стану», пишуть дослідники.

«Покращення доступу до важкодоступних районів, які вже страждають від нерівності в доступі до медичної допомоги, ще більше підвищить корисність телереабілітації, що також може посилити її підтримку. Відсутність очного нагляду та медичного огляду сприймалися як основні недоліки», – зазначили вони.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/telerehabilitatio…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання