У мене сезон, коли я намагаюся підтримувати свій темп. Замість того, щоб бігати на трасі, я йду пішки. Замість того, щоб піднімати важкі речі, я прошу допомоги. Я також знаходжу час для відпочинку.

Це не те, що для мене природно. У мене завжди є кілька проектів, і я з нетерпінням чекаю наступного пункту в своєму списку. Але поки моя сім’я знову готується до переїзду, я знаю, що для мого здоров’я важливо стежити за собою.

Щоб тримати рівень мого болю контрольованим, я повинен усвідомлювати свої дії та бути проактивним. Як 51-річна людина, я розумію, що це необхідно, але моєму 14-річному сину Кейлебу важко усвідомити, що він теж повинен сам підтримувати темп.

Келеб має важку форму гемофілії А з інгібітором . Протягом багатьох років його праве коліно та права щиколотка зазнавали численних кровотеч, які спричинили пошкодження цих суглобів. Він також має хронічний біль, і врівноважувати його з його діяльністю нелегко. Якби я не «заохочував» його рухатися тілом, він би легко залишився всередині, граючи у відеоігри та малюючи.

Не тому, що він ненавидить фізичні навантаження, просто це важко. Від їзди на велосипеді по околицях до прогулянки з собакою – прості фізичні навантаження можуть бути болючими. І коли ми готуємося повернутися до Нью-Мексико за кілька тижнів, Кейлеб сказав мені, що хвилюється щодо дня переїзду. Він схвильований, але стурбований тим, що це буде стресом.

«Звичайно, це буде стрес», — сказав я йому. «Очікування змін усе ще викликає стрес».

«Але я боюся, що я не зможу доставити ящики у вантажівку, що їде», — відповів він. Тоді я зрозумів, що він думає наперед, і це чудово, але страх перед своїми обмеженнями викликає у нього стрес.

Ми говорили про те, щоб самі рухатися. Я сказав йому, що теж не зможу робити певні речі, але важливо піклуватися про себе, щоб не бути нещасним. Йому потрібно буде зробити те саме.

Я бачив розчарування в його очах, оскільки для 14-річного хлопчика не повинно бути проблемою турбуватися про просте завдання, як-от завантаження ящиків на вантажівку. Це один із тих важких батьківських моментів.

Як мама, я роблю все можливе, щоб підбадьорити свого сина. Я кажу йому, що світ — це його устриця. Якщо він докладе всіх зусиль, старанно вчиться і виконує роботу, він зможе досягти своєї мрії. Але, можливо, він не зможе їздити на велосипеді на великі відстані. Пробіг марафону може бути не в його майбутньому. Часті зупинки для відпочинку будуть необхідні.

Я роблю все можливе, щоб побачити наполовину повну склянку можливостей, але іноді молодий розум бачить речі не так. Можливо, колись він це зробить. До того часу ми продовжуватимемо заохочувати його, любити його та бути його найбільшими шанувальниками.

Я б інакше не став.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/understanding-setting…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання