Дослідники виявили 344 мРНК, 20 lncRNA, що експресуються по-різному там, де присутні інгібітори

Пацієнти з гемофілією А , у яких виробляються інгібітори — нейтралізуючі антитіла, вироблені імунними клітинами проти факторів згортання крові, — мають більшу експресію або активність генів, які беруть участь в активації імунної системи, повідомляє невелике дослідження.

«Результати нашого дослідження показують, що існує активація генів, пов’язаних з активацією імунної системи у пацієнтів з гемофілією А за допомогою інгібіторів», — пишуть дослідники. «Ці висновки можуть виявити нові терапевтичні цілі для профілактики та лікування інгібіторів».

Дослідження « Фактори ризику інгібіторів при гемофілії А на основі RNA-seq і метилювання ДНК » було опубліковано в Research and Practice in Thrombosis and Haemostasis.

Гемофілія А спричинена порушенням білка згортання крові, що називається фактором VIII або FVIII. Замісна терапія , яка передбачає терапевтичне введення функціональної версії цього білка, є стандартним лікуванням захворювання. Однак до 30% пацієнтів розвивають інгібітори, які націлені на доставлений фактор згортання крові, що знижує ефективність замісної терапії.

Вчені з Китаю порівняли профілі секвенування РНК 17 людей з гемофілією А, семи з інгібіторами та 10 без, усі з яких мали ту саму хвороботворну мутацію. Їхньою метою було виявити потенційні фактори ризику розвитку інгібіторів.

РНК — це нуклеїнова кислота, хімічно подібна до ДНК, молекули, яка містить генетичну інформацію клітини. Дослідження було зосереджено на двох типах РНК: інформаційній РНК, або мРНК — проміжній молекулі, що утворюється, коли ген «зчитується» для отримання білка — і довгій некодуючій РНК (lncRNA), яка не кодує білок, але має інші регуляторні функції в клітинах.

Проаналізувавши рівні понад 80 000 молекул РНК у зразках крові пацієнтів, дослідники ідентифікували 344 мРНК і 20 lncRNA, які по-різному експресувалися у пацієнтів з інгібіторами. Зокрема, вони виявили 200 мРНК і 12 lncRNA, які були експресовані на більш високому рівні у пацієнтів з інгібіторами, тоді як решта були експресовані на значно нижчому рівні.

Аналіз показав, що багато з найбільш сильно активованих РНК у пацієнтів з інгібіторами беруть участь в імунній активності. Наприклад, шість із 20 РНК з найсильнішою активацією були залучені до активації підгрупи імунних клітин, які називаються Т-клітинами. І навпаки, відомо, що багато РНК зі зниженою регуляцією пригнічують імунну функцію.

«Ці результати вказують на знижену здатність пригнічувати запальну реакцію у пацієнтів з інгібіторами», — пишуть дослідники.

Дослідники також провели аналіз метилювання клітин, шукаючи хімічні мітки, які фізично прикріплені до молекул ДНК для регулювання активності певних генів.

Результати показали, що пацієнти з інгібіторами мали дещо знижене метилювання (гіпометилювання) у кількох областях ДНК, багато з яких мають відому функцію в регулюванні Т-клітин або інших частин імунної системи.

«Ми припустили, що гіпометилювання на рівні ДНК у пацієнтів, які приймають інгібітори, може призвести до того, що Т-клітини легше активуються під впливом фактора VIII, ніж пацієнти, які не приймають інгібітори», — пишуть дослідники, зазначаючи, що ці висновки загалом узгоджуються з іншими дослідженнями, які припускають наявність Т-клітин. відіграють центральну роль у спонуканні імунної системи виробляти інгібітори.

Дослідники відзначили, що їх дослідження було обмежено малим розміром вибірки. Вони також відзначили, що, оскільки зразки крові аналізували без сортування клітин за типом, незрозуміло, який тип(и) клітини змінив експресію цих генів, підкреслюючи потенційний напрямок для майбутніх досліджень.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/more-active…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання