Дослідники визначили вік пацієнтів і рівень факторів згортання як основні фактори ризику, пов’язані з розвитком артропатії при легкій гемофілії , як опубліковано в Thrombosis Research .

«Пацієнти віком >15,5 років і рівнем факторів <17% виявляються найбільш сприйнятливими», — пишуть автори. Середній вік пацієнтів з артропатією становив 42 роки, тоді як пацієнти без артропатії мали середній вік 15,5 років ( P <0,001).

За словами авторів, ймовірність розвитку артропатії збільшувалася на 7,9% з кожним додатковим роком. Середній базовий рівень фактора згортання крові становив 10,5% і 17% у пацієнтів з артропатією та без неї відповідно ( P = 0,096). Імовірність розвитку артропатії зменшувалася на 7,7% для кожного збільшення вихідного фактора згортання на 1 МО/дл.

Крім того, вони виявили зв’язок між артропатією та більшою кількістю кровотеч у суглобах. Відомо, що у пацієнтів з легкою формою гемофілії можуть виникати епізоди суглобових та/або м’язових кровотеч. Однак менш часті та менш об’ємні суглобові кровотечі можуть залишитися недіагностованими.

Тому автори пропонують додатково досліджувати артропатію у пацієнтів із 4 зареєстрованими гемартрозами. Навпаки, артропатія не була пов’язана з практикою фізичної активності, індексом маси тіла, типом гемофілії, гематологічним лікуванням, віком на момент встановлення діагнозу чи будь-якою іншою аналізованою змінною.

«Практика різних рівнів фізичної активності, включаючи ті, що становлять підвищений ризик, здається, не вплинула на виникнення артропатії», — підсумували автори. Однак вони порадили, що пацієнти, у яких розвивається артропатія, повинні бути обережними щодо діяльності з підвищеним ризиком, оскільки вони можуть посилити ступінь пошкодження суглобів.

З 85 пацієнтів з легкою формою гемофілії, які були включені в дослідження, 31 мав певний ступінь артропатії принаймні 1 суглоба. Уражені суглоби включали щиколотки, коліна та лікті.

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання