Гемофілія — спадкове генетичне захворювання, при якому здатність крові до згортання істотно порушується, що призводить до надмірної кровотечі навіть при незначних травмах.Всесвітній день боротьби з гемофілією, який щорічно відзначається 17 квітня, присвячений підвищенню обізнаності про гемофілію та інші спадкові розлади кровотечі. Цей день є вирішальним, оскільки підвищення обізнаності про гемофілію приведе до кращої діагностики та доступу до медичної допомоги для мільйонів.

Для необізнаного, гемофілія (також пишеться як гемофілія) є спадковим генетичним захворюванням, при якому здатність крові до згортання істотно порушена, що спричиняє надмірну кровотечу навіть при незначних травмах.

Історія


У 1937 році гемофілія була класифікована на дві категорії, A і B. Але ефективного лікування розладу на той час не було доступно. Всесвітня федерація гемофілії (WFH) була заснована в 1963 році для покращення лікування та догляду за всіма хворими на гемофілію.

WFH почала відзначати Всесвітній день боротьби з гемофілією у 1989 році. Вона обрала 17 квітня як дату об’єднання спільноти та вшанування дня народження засновника WFH Френка Шнабеля.

Значення


Всесвітній день боротьби з гемофілією є значущим, оскільки він висвітлює кілька спадкових розладів кровотечі, які вражають людей. Цей день також об’єднує людей, які страждають на такі захворювання, як гемофілія, і дає їм можливість поділитися своїми історіями життя з цією хворобою.
У цей день кілька установ та окремих осіб організовують просвітницькі кампанії, конференції, семінари та інші заходи. Крім того, пам’ятники та пам’ятники в Австралії та в усьому світі вночі світяться червоним на знак підтримки Всесвітнього дня боротьби з гемофілією.

Тема Всесвітнього дня боротьби з гемофілією 2022 року


Цього року темою Всесвітнього дня боротьби з гемофілією є «Доступ для всіх: партнерство. Політика. Прогрес. Залучення вашого уряду, інтеграція спадкових розладів кровотечі в національну політику».

Ця тема була обрана, щоб переконати уряди всього світу зробити проблеми з кровотечею пріоритетом у своїй національній політиці охорони здоров’я. За даними Всесвітньої федерації гемофілії, ми можемо сприяти сталому та рівноправному доступу до допомоги та лікування гемофілії та інших спадкових розладів згортання крові, звертаючи увагу законодавців на питання здоров’я.
https://www.firstpost.com/…/world-hemophilia-day-2022…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання