Наказ Презедентові України від пацієнтської спільноти!

15 травня 2019 року об 11:00 в інформаційній агенції УКРІНФОРМ (м. Київ, Богдана Хмельницького, 8/116) відбудеться Круглий стіл.

Організатори:

– Всеукраїнське Товариство Гемофілії
– Спілка захисту прав пацієнтів «Здоров’я нації»
за підтримки:
– Всеукраїнська рада захисту прав та безпеки пацієнтів
– Українська діабетична федерація
– Всеукраїнська Коаліція «Зупинимо туберкульоз разом».
– Союз споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробив медичного призначення
– Асоціація безкорисного донорства крові «ПоКроВа»
– Гемофілія в Україні
– КМТІХГ «Фактор»

Питання до обговорення:

– Недоступність медичної допомоги для пацієнтів. Причини.
– Реальний досвід пацієнтів у подоланні хвороби: Реформи – слово, яким МОЗ прикриває реальне зниження доступності медичного обслуговування населення.
– НІ! Монополізації доступу до Міністра ОЗ.
– Необхідність проведення Громадської експертизи діяльності МОЗ України щодо задоволення пацієнтів доступністю та якості медичної допомоги.
– Пропозиції до ЗАСАД Платформи Національної стратегії охорони здоров’я України щодо актуалізації прав пацієнтів.
– Звернення до владних структур з вимогою залучення пацієнтів до формування та реалізації державної політики в сфері охорони здоров’я.

Катастрофічний стан здоров’я населення, демографічна криза, недоступність медичної допомоги для пересічного населення – все це відрізняє реальне становище від задекларованих позитивних результатів реформи. Відсутність контролю з боку громадськості складає пряму загрозу стану здоров’я та життю людини. На порядку денному питання участі пацієнтів і пацієнтських організацій у справах державних в сфері охорони здоров’я. Чи мають пацієнти впливати на рішення чиновників і політиків?

Наразі об’єднання пацієнтів є по суті новими політичними організаціями, рівень впливу яких може перевищувати навіть вплив звичних партій і політичних структур. На це слід сьогодні вважати державним структурам і політичним партіям, шукати компромісу і співпраці з пацієнтськими рухом, виключивши можливість цинічного «грантожерства» і корупції, з одного боку, спроб тиску і підкупу з іншого – ось стратегія, якою повинна керуватися влада в Україні.

Першими кроками в цьому напрямку мають стати прийняття Закону про права пацієнтів і створення інституційної структури, що приводить механізм реалізації закону в дію з обов’язковим залученням пацієнтів до формування та реалізації державної політики в сфері охорони здоров’я.

Зважаючи на те, що право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить Президентові України, народним депутатам України та Кабінету Міністрів України (ст. 93 Конституції України) ми вимагаємо належної уваги до голосу пацієнтів з боку усіх гілок влади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання