Інгібітори імунних контрольних точок (ICI), які використовуються для лікування раку, можуть бути пов’язані з підвищеною ймовірністю розвитку набутої гемофілії А , згідно з аналізом бази даних несприятливих подій.

Незважаючи на те, що невелика кількість звітів не підтверджує, що ці методи лікування спричиняють порушення згортання крові, раннє виявлення та лікування гемофілії А, спричиненої ICI, може дозволити продовжити терапію раку, кажуть дослідники.

Вони відзначили, що для оцінки захворюваності та факторів ризику, пов’язаних із цією потенційною несприятливою подією, потрібні додаткові дані.

Аналіз бази даних було опубліковано в журналі Haemophilia в листі до редактора під назвою « Набута гемофілія, спричинена інгібіторами імунної контрольної точки: аналіз фармаконагляду системи звітності про побічні події FDA ».

Що таке інгібітори імунних контрольних точок?

Інгібітори імунних контрольних точок є широко використовуваним типом терапії раку, призначеним для блокування білків, які перешкоджають імунній системі атакувати ракові клітини.

Основною проблемою безпеки цих препаратів є побічні реакції, пов’язані з імунною системою (AE), спричинені аномальною активацією імунних Т-клітин проти організму. Імунні побічні ефекти, про які найчастіше повідомляють, впливають на шкіру, травний тракт, легені та гормональну систему організму.

Повідомлення про випадки вказують на те, що ICI також можуть викликати набуту гемофілію А — розлад згортання крові, спричинений відсутністю або дефектом білка фактора згортання крові VIII, що призводить до таких симптомів, як тривала та надмірна кровотеча .

Дослідники з Інституту раку Левіна в Північній Кароліні тепер мали на меті визначити, чи існує зв’язок між ІКІ та розвитком набутої гемофілії А.

Команда зібрала дані з системи звітності про побічні події Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FAERS), бази даних, яка містить інформацію про побічні явища та помилки в лікуванні, надіслані до FDA. Ця база даних підтримує програму постмаркетингового нагляду за безпекою ліків і біологічної терапії FDA.

«Наскільки нам відомо, цей аналіз є першим, у якому використовується база даних фармаконагляду для дослідження зв’язку між терапією ICI та підвищеним ризиком AHA [набутої гемофілії А]», — написала команда.

З початку 2011 року до кінця 2021 року загальна кількість побічних ефектів, про які було повідомлено, становила 17 596 637 для всіх методів лікування в FAERS. Серед них 12 зареєстрованих випадків набутої гемофілії А були пов’язані з впливом ICI.

Сім відбулися з імунною контрольною точкою Opdivo (ніволумаб), три з Yervoy (іпілімумаб) і три через Keytruda (пембролізумаб). Одне повідомлення відбулося після комбінації Opdivo та Yervoy.

Не було повідомлень про набуту гемофілію А з інгібіторами імунних контрольних точок Бавенсіо (авелумаб), Імфінзі (дурвалумаб), Лібтайо (циміплімаб) і Тецентрік (атезолізумаб).

Середній вік постраждалих пацієнтів становив 67 років, і більшість повідомлень було подано медичними працівниками. Найпоширенішими видами раку були злоякісна меланома, недрібноклітинний рак легені та нирково-клітинний рак.

Статистичний аналіз показав, що ймовірність набутої гемофілії А була в 3,8 рази вищою для Yervoy, у 4,2 рази вищою для Opdivo та в 3,2 рази вищою для Keytruda.

Усі повідомлення про набуту гемофілію А були визнані серйозними подіями, у шести випадках була госпіталізація. Два з цих випадків вважалися такими, що загрожують життю, і було зареєстровано два випадки смерті, один з Кейтрудою та один з Єрвой.

Дослідники припустили, що набута гемофілія А, спричинена ICI, може бути наслідком аутоімунної відповіді, що призводить до вироблення самореактивних антитіл, націлених на білок FVIII. Вони також додали, що звіти FAERS не підтверджують, що ці методи лікування викликають набуту гемофілію А, оскільки рак сам по собі також може призвести до розладу згортання крові.

«Вторинна AHA по відношенню до терапії ICI може призвести до остаточного припинення терапії ICI, що потенційно може вплинути на результати для пацієнтів із раком, які отримують цю терапію», — пишуть дослідники. «Потрібно більше даних для оцінки захворюваності та факторів ризику, пов’язаних з [розвитком] AHA, спричиненого ICI».

«Рання ідентифікація та швидке лікування AHA, спричиненого ICI, може дозволити продовжити терапію ICI», – підсумували вони.

https://hemophilianewstoday.com/…/cancer-therapies…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання