У дослідженні повідомляється, що пацієнти з гемофілією А , які перенесли повну заміну тазостегнового або колінного суглоба/реконструкційні операції, мають меншу крововтрату і потребують меншої кількості переливання при лікуванні Циклокапроном (транексамовою кислотою).

Вони також, ймовірно, відчувають менше болю в суглобах або набряків і покращують функцію суглобів, а також мають менший рівень маркерів запалення.

У журналі BMC Musculoskeletal Disorders було опубліковане дослідження « Транексамова кислота може бути корисною для пацієнтів, які перенесли тотальне ендопротезування кульшового/колінного суглоба через гемофілію » .

Тотальне ендопротезування кульшового/колінного суглоба — операція з відновлення функції суглоба шляхом заміни або реконструкції — є поширеною операцією для хворих на гемофілію з артропатією (захворюванням суглобів). Однак, оскільки крововтрата є можливим ускладненням цієї процедури, ці люди можуть бути піддані підвищеному ризику через порушення згортання крові.

Циклокапрон від Pfizer запобігає втраті крові, зв’язуючись з плазміногеном і блокуючи утворення фібрину, білка, який руйнує згустки. Однак, чи принесе користь пацієнтам з гемофілією, які проходять таку операцію на суглобах, залишається невідомим.

Команда західнокитайської лікарні Університету Сичуань переглянула свої дані про використання циклокапрону або його невикористання у пацієнтів з гемофілією А з січня 2008 року по серпень 2017 року. Серед 34 чоловіків 14 перенесли односторонню операцію на коліні, 12 – односторонню операцію на стегні. оперативне втручання, п’ятеро мали двосторонню операцію на коліні, а решта троє перенесли двосторонню операцію на стегні.

За день до операції всім пацієнтам давали фактор згортання крові VIII (FVIII) — білок, відсутній у людей з гемофілією А — його активність контролювали до та протягом чотирьох годин після процедури.

Циклокапрон вводили внутрішньовенно за 5-10 хвилин до початку операції (20 мг/кг) і знову через 3, 6, 12 і 24 години (10 мг/кг) разом з місцевою терапією (1 г). Після виписки ці пацієнти були обстежені через місяць, шість місяців, а потім один раз на рік у середньому протягом 68 місяців.

Пацієнти, які приймали Циклокапрон, не відрізнялися від тих, хто не приймав це лікування, за середнім віком (38,9 проти 37,2 року), тяжкістю захворювання — 17 чоловіків мали тяжке захворювання, що визначається рівнем FVIII; семеро отримували Циклокапрон — кількість тромбоцитів або тривалість операції.

Лікування Циклокапроном було пов’язано з меншою інтраопераційною (264 проти 397 мл) і загальною втратою крові (935 проти 1464 мл), а також зменшенням об’єму дренажу (236 проти 354 мл) і меншою кількістю добавки FVIII під час передопераційного періоду. період (36 328 проти 42 125 МО).

Пацієнти, які не застосовували Циклокапрон, показали вищу максимальну зміну рівня гемоглобіну, білка, що переносить кисень у еритроцитах (32 проти 22 г/л). Серед цієї групи 11 пацієнтів (61%) потребували переливання — і перелили більшу кількість крові — на відміну від трьох (19%) серед чоловіків, які отримували цю терапію.

Група, яка отримувала Циклокапрон, також повідомила про менший біль у ураженому суглобі протягом усього перебування в лікарні, а також менший набряк коліна та стегна. Рівні запальних маркерів С-реактивного білка та інтерлейкіну-6 були нижчими при лікуванні Циклокапроном протягом більшої частини першого тижня після операції (дні з 1 по 5).

Покращення функції колінного та тазостегнового суглобів, оцінені за амплітудою рухів, було більш значущим у групі Циклокапрону протягом усього періоду спостереження. Зокрема, було виявлено, що як згинання/розгинання, так і внутрішня/зовнішня ротація стегна були кращими у пацієнтів, які приймали Циклокапрон.

Що стосується ускладнень, у жодного пацієнта, який приймав Циклокапрон, не було витікання з місця рани. Одна особа з цієї групи мала кровотечу через три місяці після операції через надмірну активність. Четверо з тих, хто не отримував це лікування, повідомили про утворення пухирів. Ні в одній із груп не було випадків інфікування суглобів або тромбозу глибоких вен (згустку крові).

Усі пацієнти були задоволені остаточним спостереженням — за 7-бальною шкалою — і всі погодилися на повторну операцію.

«Найважливішим висновком цього дослідження було те, що використання [Циклокапрону] може зменшити не тільки періопераційну крововтрату, швидкість переливання та додаткову кількість FVIII, але також коефіцієнт набряку та хірургічний біль у суглобах», — пишуть дослідники.

Вони відзначили, що необхідні додаткові дослідження для оцінки довгострокових ефектів Циклокапрону у цих пацієнтів.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/cyklokapron-eases…/

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання