Оскільки моє одужання від COVID-19 триває, у мене є запитання. Тому я покликав експерта з охорони здоров’я Френка Джеймса, доктора медичних наук, щоб допомогти.

Джеймс займається викладанням, дослідженнями та медичною практикою. Він є інспектором охорони здоров’я округу Сан-Хуан та індіанської нації Нуксак у штаті Вашингтон. Він є доцентом клінічної школи Школи громадського здоров’я Вашингтонського університету та ад’юнкт-професором глобального здоров’я в Національній школі медицини університету Ян-Мін в Тайбеї, Тайвань.

Далі уривки нашої розмови.

JL: Мені зробили щеплення та вакцинацію, але я все ще отримав COVID-19. Що трапилось? Я відчуваю, що мої вакцини мене підвели.

FJ: Ми повинні пам’ятати, що мета вакцини – запобігти важким захворюванням і смерті. Вакцина не попередить початкову інфекцію, але запобіжить її погіршення. Вакцина запобігає розмноженню вірусу в організмі. Якщо ви не в лікарні і не померли, це успіх. Вакцини допомагають запобігти важким інфекціям і смерті, які переповнювали лікарняні системи на ранніх стадіях.

Мій швидкий тест на COVID-19 все ще позитивний через 12 днів. Я все ще заразний? Правило п’ятиденного карантину Центру з контролю за захворюваннями США для мене не має сенсу.

Правило п’яти днів – це бізнес-рішення повернути працівників до роботи. Якщо працівники змушені залишатися поза робочою силою протягом 10 днів, це має значний економічний вплив. У моїй юрисдикції інфіковані люди тестуються на шостий день за допомогою швидких тестів, і якщо вони негативні, повертаються до роботи. Якщо тест позитивний на шостий день, вони залишаються поза межами до 10 дня.

Це також залежить від тесту. ПЛР-тест набагато чутливіший, і після зараження результат буде позитивним протягом від трьох тижнів до 90 днів. Швидкий антиген [домашній тест] корелює з інфекційністю, тому, так, ви все ще можете бути заразними, якщо ваш швидкий тест позитивний, але очікуйте, що ПЛР залишиться позитивним. Маскування допоможе запобігти поширенню [вірусу].

Як ви думаєте, куди ми прямуємо?

Це не зникне. Наш егоїзм – це наша слабкість. Вісімдесят відсотків населення Африки не отримали жодної дози [вакцини проти COVID-19].

Мій найбільший страх – це продовження інновацій через вірус. Ми повинні пам’ятати, що наші вакцини були розроблені проти попередніх варіантів. Оскільки з’являються нові варіанти, вакцини стають все менш ефективними. Оскільки нові варіанти розвиваються та покращують контагіозність, вірус обходить антитіла, які ми вже розробили.

Нові версії omicron BA.4 і BA.5 є хорошим прикладом цього. Вони є прикладом імунної втечі; вакцина також не спрацює, моноклональні методи лікування також не працюють, і навіть попередня інфекція забезпечує значно менший захист. Вони працюють навколо нашої оборони. Нові варіанти замінять старі за кілька тижнів.

Зараз громадськість не смердить, тому що здебільшого інфекції не є смертельними, оскільки омікрон впливає на верхні дихальні шляхи, а не на легені. Але інша половина цього – навіть легка інфекція COVID-19, яка вражає будь-яку тканину, яка має рецептор АПФ. Це включає вашу підшлункову залозу. Ми бачимо зростання цукрового діабету серед населення на 38%. Збільшення дуже впливає на тих, хто втрачає критичну функцію підшлункової залози.

Тоді смертність зростає від діабету або проблем з нирками, мозком, серцем, фіброзом легенів або судинною системою. Розтин показує, що всі тканини з рецепторами АПФ інфіковані і можуть бути вражені інфекцією, а не тільки легені та верхні дихальні шляхи.

Нещодавно опубліковане дослідження показало, що кожен, хто інфікований COVID-19, має більш високий ризик серцевих проблем — тромбів, запалення та аритмій — довго після того, як хвороба пройшла. Багато проявів, які ми описуємо, є хронічними захворюваннями, які будуть впливати на людей протягом усього життя і вимагатимуть догляду протягом тривалого часу. Люди, системи охорони здоров’я та уряди повинні бути до цього готові.

Пам’ятайте, що вірус виживає шляхом реплікації та розвитку. Погана ідея вбивати свого господаря. Ми тільки починаємо з’ясовувати роль COVID-19 у довгострокових захворюваннях. Ми справді поняття не маємо. Щоб зрозуміти захворюваність, необхідні довгострокові дослідження COVID-19. Наступне питання: чи можемо ми з цим щось зробити.

Чи потрібні ще маски?

Так. Ще дуже важливо не заразитися! Ви все одно повинні носити маску — N95 або KN95 — у приміщенні, коли ви знаходитесь поблизу тих, з ким ви не живете. Маски знижують вірусне навантаження, щоб запобігти зараженню, що запобігає передачі. Це велика справа.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/expert-weighs…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання