Коли я був молодшим, моя родина багато переїжджала. Я також провів багато часу, подорожуючи по Філіппінах зі своєю мамою, через її державну роботу. Я особливо любив ходити на пляж, чи то купатися, чи то просто слухати заспокійливий шум хвиль, що б’ються об берег. Я відвідував будинки рибалок, плавав у відкритому морі, бував у гірських ретритах і насолоджувався подорожами до далеких сільських районів.

Час від часу ми з батьками їздили на сімейні канікули з іншими родичами, досліджуючи туристичні місця, в яких ми ніколи раніше не були. Наші спогади про ці поїздки часто займали кілька рулонів плівки та заповнювали десятки сторінок фотоальбомів, які я з любов’ю переглядаю донині. У мене на горищі мого теперішнього будинку лежить ціла коробка альбомів про подорожі. Навіть не дивлячись на фотографії, я все ще пам’ятаю, що відчував у ті моменти: легко, без стресу та без проблем.

Але коли я став старшим, я зрозумів, що взяти відпустку не так просто, як зібрати сумку і втекти на далеку гору, коли мені захочеться. За кожною успішною поїздкою лежить багато обов’язків, починаючи від планування і закінчуючи складанням бюджету, і закінчуючи підготовкою до потенційних надзвичайних ситуацій.

А з хронічною хворобою на фото — мій чоловік Джаред хворий на гемофілію та судоми, а у мене — дефіцит уваги/гіперактивність та біполярні розлади — рішення піти у відпустку не з легких .

Хоча ми з Джаредом їздили в численні спонтанні подорожі по сусідніх місцях і насолоджувалися цим досвідом, подорож до далекої провінції – це зовсім інша історія. Ми не можемо просто імпульсивно кинути все і відправитися в далеку подорож. Ми повинні спочатку розглянути свій бюджет, а потім думати про безпеку.

Деякі запитання, на які ми повинні відповісти: чи достатньо довгої поїздки, щоб нам обом знадобитися більше ліків ? Чи потрібно буде додати зупинки, щоб Джаред не напружував спину під час довгої поїздки? Якщо травма все- таки трапиться, чи є у нас гроші на випадок, якщо його потрібно буде доставити до лікарні? Або у нас хоча б страховка є? Чи можемо ми швидко зв’язатися з іншими людьми, які можуть допомогти?

Реальність хронічних захворювань полягає в тому, що наші основні витрати, як правило, вищі, ніж у людей, які не мають проблем зі здоров’ям. Спочатку ми повинні скласти бюджет на потреби, такі як їжа, ліки та щоденний транспорт. Тільки тоді ми можемо думати про інші витрати, наприклад, відпустку.

Проте, як людина з психічними захворюваннями, я усвідомлюю, що мені потрібна можливість розслабитися та розслабитися. Фізичний стан Джареда також може бути психічним стресом, і він також час від часу потребує перерви. Крім того, у нас є маленька дочка, і вона потребує впевненості, що життя буде добре, незважаючи на наші фізичні та психічні проблеми зі здоров’ям. Канікули служать « якорем щастя » для дітей, відображаючи найщасливіші спогади про час, проведений разом у родині. Вони можуть принести полегшення та відпочинок у темні моменти.

Раніше я думав, що матеріальні речі заповнять порожнечу в моїй свідомості і заспокоять мої тривоги. Але, як виявилося, матеріальні речі, як правило, швидко старіють, коли ми звикаємо до них. З часом вони стають менш цікавими. Досвід , з іншого боку, залишає відбиток у нашій свідомості, який триває надовго. Позитивний досвід може навіть змінити наш психологічний стан назавжди, на краще.

Тож, незважаючи на те, що відпустку може бути дорогим і складним для планування, а їх безпосередня альтернативна вартість може бути очевидною, є переваги в їх відвідуванні, навіть якщо лише час від часу. Недавній сімейний відпочинок на пляжі нагадав мені про це. Спочатку у мене були побоювання, але коли ми опинилися там, дивлячись у нескінченний горизонт і відчуваючи, як морська піна лоскоче наші пальці, я зрозумів, що це все того варте.

Життя – це балансування, особливо з хронічними захворюваннями. Ми повинні дбати про наші основні потреби, а також визнавати нашу потребу людини у дозвіллі та відпочинку.
https://hemophilianewstoday.com/…/travel-chronic…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання