Як людина з кількома порушеннями згортання крові, я експерт у видаленні крові з багатьох матеріалів, зокрема килимів, одягу та меблів. Іноді кров перемагає і зіпсує нову сорочку.

Хоча мені вже за 50, пляма крові все ще може вразити мене, як це сталося минулого тижня. Під час миття посуду мій великий палець пробив пластикову кришку моєї морожениці Ninja Creami. Міліметри розділяли мій великий палець і гострий як бритва край пластику.

«Слава богу, я не порізався», — сказав я вголос нікому конкретно. Через кілька секунд я побачив, як лезо ножа врізалося в мій палець у сповільненій зйомці, як у кіно.

Я чекав, поки кров хлине, але цього не сталося. Непогано!

Я, звичайно, мав гірші порізи. Я застосував тиск і пластир, і більше нічого про це не думав. Перед сном я змінив пластир і переконався, що мій палець припинив кровоточити.

Істерика Темпура

Мій матрац Tempur-Pedic найвищого класу, який я сподіваюся скоро продати, оскільки настав час нового ліжка. Але вранці я помітила кров на своєму простирадлі. Я подивився на свій палець. У мене пішла кров через пластир.

Я повільно відтягнув простирадло, щоб оглянути матрац, боячись глянути. Незабаром я дізнався, що крихітний поріз пальця залишив плями крові на моєму матраці Tempur-Pedic.

Я був шалений. Перепродажна вартість мого матраца впала на моїх очах. Хто захоче купити матрац із плямами крові? Чи людина без порушень згортання крові прокидається на зруйнованому ліжку від маленького порізу? Я навмання вибрав трьох людей і поставив їм це запитання. Ніколи, сказали вони. Ніколи.

OxiClean — мій улюблений засіб для видалення плям крові, але перекис водню також добре працює. Я пішов працювати на матраці. Я сотні разів видаляв плями крові зі своїх простирадл, але з часів моєї менструації я не намагався видалити їх з матраца. OxiClean допоміг, але якщо придивитися уважніше, пляму все одно можна побачити. Кров перемогла.

Ключ до видалення плям крові – діяти швидко, оскільки після висихання крові її стає важче видалити. Змочування плями холодною водою є першою лінією захисту. Гаряча вода закріпить пляму. У моїй сумочці я ношу стік Tide stick, який корисний для попередньої обробки всіляких плям.

Тривала кровотеча

Гемофілія типу B і хвороба фон Віллебранда викликають у мене кровотечу довше, але не швидше. У мене ніколи не було порізу, який вимагав би інфузії фактора згортання крові . Я прикладаю тиск і лід і чекаю, поки зупиниться кровотеча. Іноді кровотеча починається знову пізніше, тому я використовую пластир.

Більш проблематична внутрішня кровотеча. Наприклад, під час відпустки я сильно прикусив язика. Кровотеча була мінімальна, але язик став синім і набряклим. Почалася паніка. Проте мій язик відновився завдяки лікуванню, льоду та ретельному жуванню протягом наступних кількох днів.

Я завжди мав справу з кровотечею на речах, тому мене здивувало те, що я розлютився через кровотечу на матраці. Це не перше моє матеріальне майно, зруйноване моїми порушеннями згортання крові, і я впевнений, що це не останнє.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/living-with…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання