Чи можна звільнити працівника з робити якщо він має на утриманні багатодітну родину ?

У відповідності до ст. 42 Кодексу законів про працю, при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці. При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації перевага в залишенні на роботі надається: сімейним — при … Продолжить читать "Чи можна звільнити працівника з робити якщо він має на утриманні багатодітну родину ?"

Інвалід дитинства , соц. допомога на нього в розмірі 950 гривень. Зараз йому буде 3 роки і я залишаюся з ним в дома на домашньому догляді, яка соц. допомога мені має надаватися?

Грошова допомога виплачується у відповідності до статті 2 Закону України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” (далі-Закон) державна соціальна допомога призначається на дітей-інвалідів віком до 18 років у розмірі 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Згідно із ст. 3 Закону надбавка на догляд за дитиною-інвалідом установлюється в розмірі: на … Продолжить читать "Інвалід дитинства , соц. допомога на нього в розмірі 950 гривень. Зараз йому буде 3 роки і я залишаюся з ним в дома на домашньому догляді, яка соц. допомога мені має надаватися?"

Ми маємо тимчасову київську прописку. Може ми пройти медичну комісію в Києві, а документи оформляти за місцем проживання?

Згідно із п. 1.2. Інструкції про встановлення груп інвалідності, затвердженої Наказом Міністерства охорони здоров’я від 07.04.2004 № 183 інвалідність у повнолітніх осіб визначається шляхом експертного обстеження медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК), підпорядкованими Республіканському в АР Крим, обласним та міським в містах Києві та Севастополі центрам (бюро) медико-соціальної експертизи. У відповідності до п. 21, 22 Положення про … Продолжить читать "Ми маємо тимчасову київську прописку. Може ми пройти медичну комісію в Києві, а документи оформляти за місцем проживання?"

Батько дитини (інвалід) помер у віці 21год, у шлюбі ми не перебували, дитина може отримувати якісь виплати у зв’язку зі смертю батька?

У відповідності до ст. 37 Закону України від 05.11.1991 р. «Про пенсійне забезпечення» (далі – Закон) право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні. При цьому дітям пенсії призначаються незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника. Непрацездатними членами сім’ї вважаються: а) діти, брати, … Продолжить читать "Батько дитини (інвалід) помер у віці 21год, у шлюбі ми не перебували, дитина може отримувати якісь виплати у зв’язку зі смертю батька?"

Дитині 4 місяці, народилася з вродженою вадою розвитку лівої кінцівки, зараз оформлюємо інвалідність. Яка група на положена? Чи можемо в подальшому зв’язати це з чорнобилем?

Вашій дитині буде встановлюватися інвалідність у відповідності до Порядку видачі медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 4 грудня 2001 року №482. Перелік медичних показань, що дають право на одержання державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів віком до 18 років визначається Наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці … Продолжить читать "Дитині 4 місяці, народилася з вродженою вадою розвитку лівої кінцівки, зараз оформлюємо інвалідність. Яка група на положена? Чи можемо в подальшому зв’язати це з чорнобилем?"

Чи може дитина хвора на гемофілію навчатися в загальноосвітній школі?

Чинним законодавством України не передбачено обмежень щодо навчання дитини хворої на гемофілію в загальноосвітніх школах. На дітей-інвалідів хворих на гемофілію поширюються норми ст. 21 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» відповідно до якої навчання інвалідів здійснюється в загальних або спеціальних навчальних закладах. Рекомендації щодо навчання можуть надаватися органами МСЕК при встановлені інвалідності. … Продолжить читать "Чи може дитина хвора на гемофілію навчатися в загальноосвітній школі?"

У мого сина інгібіторна форма гемофілію і йому терміново потрібна операція, а ліки на неї мені не виділяють. Як юридично домогтися ліків?

У разі ненадання вашій дитині медичної допомоги Ви маєте право звернутися із письмовою заявою до Головного лікаря медичного закладу в якому лікується Ваша дитина, а також до Головного управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації та до Головного управління охорони здоров’я місцевої державної адміністрації. Дана заява повинна відповідати вимогам Закону України „Про звернення громадян”, а саме … Продолжить читать "У мого сина інгібіторна форма гемофілію і йому терміново потрібна операція, а ліки на неї мені не виділяють. Як юридично домогтися ліків?"

Я гемофилик, хочу отримати права і водити. Звичайну мед. довідку мені не дають, тому що я інвалід 1 групи. Яку мед. довідку мені потрібно взяти?

Доброго дня. У відповідності до п. 1.11. Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров’я та Міністерством внутрішніх справ, від 05.06.2000 р. №124/345 (далі – Положення) медичні огляди інвалідів для визначення медичних показань для отримання транспортного засобу з ручним керуванням, а також для визначення медичних протипоказань до … Продолжить читать "Я гемофилик, хочу отримати права і водити. Звичайну мед. довідку мені не дають, тому що я інвалід 1 групи. Яку мед. довідку мені потрібно взяти?"

Обласна МСЕК практикує у випадку незгоди інваліда з рішенням комісії направляти хворих до Вінницький ДНДІ за власні кошти. Чи правильно це?

У відповідності до ст. 24 Питань медико-соціальної експертизи, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №1317 від 3 грудня 2009 р. рішення Кримської республіканської, обласної, центральної міської комісії може бути оскаржене до МОЗ. МОЗ за наявності фактів порушення законодавства про медико-соціальну експертизу доручає Центральній медико-соціальній експертній комісії МОЗ або Кримській республіканській, Київській та Севастопольській міським або обласній … Продолжить читать "Обласна МСЕК практикує у випадку незгоди інваліда з рішенням комісії направляти хворих до Вінницький ДНДІ за власні кошти. Чи правильно це?"

Чи можливо отримати інвалідність при Гемофілії «В», легка форма 16%, дитині 10 років? Нам відмовили 2 рази …

Порядок відачі медичного висновка про дитину-інваліда віком до 18 РОКІВ візначається Наказом Міністерства охорони здоров’я України от 4 грудня 2001 року № 482. У відповідності до Переліку медичних показань, Що дають право на одержания державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів віком до 16 РОКІВ затверджених Наказом Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України, … Продолжить читать "Чи можливо отримати інвалідність при Гемофілії «В», легка форма 16%, дитині 10 років? Нам відмовили 2 рази …"