Знання більше може забезпечити повний спектр тягаря хвороби, кращу оцінку терапії

Згідно з аналізом даних обсерваційного дослідження, значну частину кровотеч у людей з гемофілією А не лікують.

Оскільки в клінічних випробуваннях зазвичай повідомляють лише про лікування кровотечі, ці висновки свідчать про те, що повний тягар захворювання не враховується належним чином у багатьох дослідженнях.

Таким чином, дослідники сказали, що необхідно зрозуміти, чому кровотечі не лікуються, і ці події слід реєструвати в клінічних випробуваннях, щоб забезпечити більш повну оцінку терапії.

Аналіз було детально описано в дослідженні « Неліковані кровотечі у людей з гемофілією А в неінтервенційному дослідженні та внутрішньому лікуванні пацієнтів після початку лікування еміцизумабом у HAVEN 1–3 » , опублікованому в Research and Practice in Thrombosis and Haemostasis .

Гемофілія А характеризується відсутністю білка згортання крові, що називається фактором VIII (FVIII). Його тяжкість залежить від кількості фактора VIII, який виробляє організм. У більш важких випадках у суглобах можуть виникати спонтанні кровотечі, що призводить до пошкодження суглобів. У більш легких випадках кровотеча може виникнути після травми або операції.

Замісна терапія фактором VIII є стандартом лікування гемофілії А, що забезпечує зовнішнє джерело фактора VIII для компенсації його дефіциту. Однак довгострокова замісна терапія може призвести до розвитку інгібіторів або нейтралізуючих антитіл, які націлені на доставлений FVIII, знижуючи його ефективність.

Річна частота кровотеч (ABR) часто використовується як основний показник результату в клінічних дослідженнях гемофілії. У цих дослідженнях повідомлялося про лікування кровотеч, але про ті, які не лікували, зазвичай ні. Як наслідок, зареєстровані ABR можуть бути недооцінені, оскільки проліковані кровотечі становлять лише частину всіх кровотеч.

Дослідники відзначили, що необхідно визначити як ліковані, так і неліковані кровотечі у пацієнтів, які отримують стандартну терапію, щоб порівняти результати дослідження з нефакторною терапією, такою як Hemlibra (еміцізумаб), схвалене лікування, яке імітує дію FVIII.

Міжнародна група дослідників проаналізувала дані глобального обсерваційного дослідження (NCT02476942) , у якому брали участь пацієнти з гемофілією А, які отримували стандартну терапію з інгібіторами або без них. Учасники повинні були реєструвати кровотечі незалежно від лікування.

Оцінка нелікованих кровотеч

Дослідження включало 103 дорослих і підлітків віком від 12 років з інгібіторами фактора VIII (група A), 24 дитини віком до 12 років з інгібіторами (група B) і 94 дорослих і підлітків без інгібіторів (група C). Усі були чоловіками, за винятком однієї дорослої/підлітка жінки з інгібіторами.

Протягом п’яти-семи місяців неліковані кровотечі оцінювали за локалізацією, частотою та причиною.

Про неліковані кровотечі повідомили 74 (71,8%) пацієнтів у групі А, 13 (54,2%) у групі B та 45 (47,9%) у групі C. Частка нелікованих кровотеч була подібною між пацієнтами з інгібіторами в групах A та B (39,8% проти 40,1%), але нижче в групі С (26,2%).

Розрахований ABR для нелікованих кровотеч був подібним для пацієнтів з інгібіторами в групах A та B (13,6 проти 15,0), але помітно нижчим у пацієнтів без інгібіторів у групі C (7,0). Ця різниця в основному була зумовлена ​​низьким ABR (1,5) у пацієнтів із групи C, які отримували профілактичну (превентивну) терапію, при цьому ABR для тих, хто отримував лікування за вимогою, був вищим і становив 12,9.

Для обох груп дорослих/підлітків (A та C) суглоби були найпоширенішим місцем лікування та нелікованих кровотеч (54,0–70,8%) і включали колінні, ліктьові та гомілковостопні суглоби. Для порівняння, лише 7,1% нелікованих кровотеч у дітей виникали в суглобах, переважно колінних.

Частка м’язових кровотеч під час лікування була подібною в трьох групах, тоді як частка нелікованих кровотеч була різною. У дорослих/підлітків з інгібіторами 13,5% повідомили про м’язову кровотечу без лікування, тоді як 32,6% дорослих/підлітків без інгібіторів повідомили про це. Лише 7,7% дітей повідомили про цей тип кровотечі.

На спонтанні кровотечі припадало більше нелікованих кровотеч у дорослих/підлітків з інгібіторами, ніж у тих, хто не мав інгібіторів (63,0% проти 35,8%). Кровотечі під час операції без лікування були нижчими у дорослих/підлітків з інгібіторами, ніж без інгібіторів (0,6%–0,9% проти 15,2%).

Причини кровотечі у тих, хто отримував терапію за вимогою, загалом були порівнянними з причинами кровотеч у загальній популяції та включали травму, хірургічне втручання або спонтанне. Більша частка травматичних нелікованих кровотеч у дітей сталася порівняно з усіма дітьми (72,1% проти 53,2%). Серед пацієнтів, які отримували профілактику, було більше спонтанних кровотеч без лікування, ніж у пацієнтів, які отримували лікування за потребою.

Оцінка Hemlibra

Деякі учасники, які отримували стандартну профілактику в цьому дослідженні, брали участь в одному з трьох випробувань HAVEN фази 3, в яких оцінювали Hemlibra. Серед них 24 дорослих/підлітків з інгібіторами приєдналися до HAVEN 1 (NCT02622321) , 14 дітей з інгібіторами приєдналися до HAVEN 2 (NCT02795767) , а 48 дорослих/підлітків без інгібіторів увійшли до HAVEN 3 (NCT02847637) .

Порівняно з початковим стандартним лікуванням ABR для нелікованих кровотеч після Hemlibra знизився з 8,5 до 2,3 у дорослих/підлітків з інгібіторами в HAVEN 1 та з 14,8 до 4,0 у дітей з інгібіторами в HAVEN 2. Жодної зміни ABR не спостерігалося в HAVEN 3 для неліковані кровотечі у дорослих/підлітків без інгібіторів (5,9 проти 5,7).

Більше нелікованих кровотеч спостерігалося в кожному дослідженні HAVEN, ніж в обсерваційному дослідженні, але частка як лікованих, так і нелікованих спонтанних кровотеч зменшилася після початку лікування Гемліброю.

Незважаючи на те, що суглоби були найбільш обробленими місцями кровотечі у всіх трьох групах, до або після HAVEN, неліковані місця кровотечі відрізнялися. Більше дорослих/підлітків з інгібіторами мали неліковані кровотечі з суглобів в обох дослідженнях, тоді як у дорослих/підлітків без інгібіторів Hemlibra призвело до меншої частки нелікованих суглобових кровотеч. Неліковані кровотечі з суглобів спостерігалися рідше у дітей, ніж у дорослих.

«Значна частина суб’єктивно сприйнятих кровотеч у людей з гемофілією А залишається без лікування, що свідчить про те, що повний тягар хвороби не враховується належним чином у багатьох клінічних дослідженнях», – пишуть дослідники. «Потрібне розуміння того, чому деякі випадки кровотечі залишаються без лікування, і фіксація цих подій у клінічних випробуваннях забезпечить більш повну оцінку терапії».

Спонсорами дослідження виступили Chugai Pharmaceuticals, оригінальний розробник Hemlibra, і її материнська компанія Roche.

Джерело: https://hemophilianewstoday.com/…/untreated-bleeds…/…

Зв’язок
close slider

Ви можете залишити нам повідомлення, заповнивши наступну форму:


Спеціаліст відділення гематології


З радістью відповість на ваші запитання