Я з чоловіком розлучена. Хочу подати на аліменти. Моєму синові 3 роки, він хворий на гемофілію А. Чи можу я як — то зобов’язати колишнього чоловіка давати більше грошей? Адже мені потрібно лікувати дитину.

У відповідності до ст. 84. Сімейного Кодексу України, якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років. Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Крім того, згідно із ст. 185 Сімейного Кодексу України, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).

Отже, при звернені до суду з позовом про встановлення аліментів на Вашу дитину, необхідно посилатись на вищевказані норми, які дають право вимагати додаткових виплат з боку батька дитини.

Відповідь була корисна? Так (0) / Ні (0)